Yaponiya futbol assosiasiyası Yaponiyada futbolun idarə edilməsinə və nəzarətinə cavabdeh təşkilat hesab edilir. Tokionun Bunke rayonunda yerləşir. 1921-ci ildə təsis olunmuş, 1929-cu ildə FİFA-ya, 1954-cü ildə Asia Futbol Konfederasiyasına daxil olmuşdur. Assosiasiya özlüyündə qadın, kişi və gənclrdən ibarət futbol yarışlarını cəmləyir. Təşkilatçılığı ilə mütamadi olaraq İmperator kuboku, Yaponiya kuboku yarışları keçirilir. Yaponiyanın profisional futbol liqası Jey liqa adlanır. Yüksək liqa hesab edilir. 1993-cü ildə etibarən yaşadılır.

Yaponiya

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Sanfrecce Hiro… 1 1 0 0 3 0 +3 3
2 Kashiwa Reysol 1 1 0 0 4 2 +2 3
3 Tokyo 1 1 0 0 3 1 +2 3
4 Urawa Reds 1 1 0 0 3 2 +1 3
5 Gamba Osaka 1 1 0 0 2 1 +1 3
6 Cerezo Osaka 1 1 0 0 1 0 +1 3
7 Nagoya Grampus 1 0 1 0 1 1 +0 1
8 Vegalta Sendai 1 0 1 0 1 1 +0 1
9 Vissel Kobe 1 0 1 0 1 1 +0 1
10 Yokohama 1 0 1 0 1 1 +0 1
11 Kawasaki Frontale 1 0 1 0 0 0 +0 1
12 Sagan Tosu 1 0 1 0 0 0 +0 1
13 Shonan Bellmare 1 0 0 1 2 3 -1 0
14 Yokohama F. Ma… 1 0 0 1 1 2 -1 0
15 Oita Trinita 1 0 0 1 0 1 -1 0
16 Consadole Sapporo 1 0 0 1 2 4 -2 0
17 Shimizu S-Pulse 1 0 0 1 1 3 -2 0
18 Kashima Antlers 1 0 0 1 0 3 -3 0
Gözlənilən oyunlar/
28/02/2020
Kashima Antlers 15:00 Vissel Kobe
29/02/2020
Sagan Tosu 10:00 Cerezo Osaka
Nagoya Grampus 10:00 Shonan Bellmare
Tokyo 10:00 Yokohama F. Ma…
Kawasaki Frontale 11:00 Consadole Sapporo
01/03/2020
Gamba Osaka 10:00 Vegalta Sendai
Oita Trinita 10:00 Shimizu S-Pulse
Yokohama 10:00 Kashiwa Reysol
Urawa Reds 10:00 Sanfrecce Hiro…
07/03/2020
Vegalta Sendai 10:00 Vissel Kobe
Consadole Sapporo 10:00 Gamba Osaka
08/03/2020
Sanfrecce Hiro… 10:00 Cerezo Osaka
Oita Trinita 10:00 Nagoya Grampus
Tokyo 10:00 Urawa Reds
Yokohama 10:00 Sagan Tosu
Kashima Antlers 10:00 Shimizu S-Pulse
Shonan Bellmare 11:00 Yokohama F. Ma…
Kashiwa Reysol 11:00 Kawasaki Frontale
13/03/2020
Sagan Tosu 15:00 Oita Trinita
Başa çatmış oyunlar
23/02/2020
Vissel Kobe 1 - 1 Yokohama
Yokohama F. Ma… 1 - 2 Gamba Osaka
Sanfrecce Hiro… 3 - 0 Kashima Antlers
Shimizu S-Pulse 1 - 3 Tokyo
22/02/2020
Cerezo Osaka 1 - 0 Oita Trinita
Kashiwa Reysol 4 - 2 Consadole Sapporo
Kawasaki Frontale 0 - 0 Sagan Tosu
Vegalta Sendai 1 - 1 Nagoya Grampus
21/02/2020
Shonan Bellmare 2 - 3 Urawa Reds
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Albirex Niigata 1 1 0 0 3 0 +3 3
2 Tokushima Vortis 1 1 0 0 3 0 +3 3
3 Júbilo Iwata 1 1 0 0 2 0 +2 3
4 Matsumoto Yamaga 1 1 0 0 2 1 +1 3
5 Omiya Ardija 1 1 0 0 2 1 +1 3
6 Avispa Fukuoka 1 1 0 0 1 0 +1 3
7 Fagiano Okayama 1 1 0 0 1 0 +1 3
8 JEF United 1 1 0 0 1 0 +1 3
9 Renofa Yamaguchi 1 1 0 0 1 0 +1 3
10 V-Varen Nagasaki 1 1 0 0 1 0 +1 3
11 Machida Zelvia 1 0 1 0 0 0 +0 1
12 Ventforet Kofu 1 0 1 0 0 0 +0 1
13 Ehime 1 0 0 1 1 2 -1 0
14 Mito Hollyhock 1 0 0 1 1 2 -1 0
15 Giravanz Kitak… 1 0 0 1 0 1 -1 0
16 Kyoto Sanga 1 0 0 1 0 1 -1 0
17 Ryūkyū 1 0 0 1 0 1 -1 0
18 Tochigi 1 0 0 1 0 1 -1 0
19 Zweigen Kanazawa 1 0 0 1 0 1 -1 0
20 Montedio Yamagata 1 0 0 1 0 2 -2 0
21 ThespaKusatsu … 1 0 0 1 0 3 -3 0
22 Tokyo Verdy 1 0 0 1 0 3 -3 0
Gözlənilən oyunlar/
29/02/2020
Renofa Yamaguchi 10:00 Giravanz Kitak…
Omiya Ardija 10:00 Tokushima Vortis
Ryūkyū 11:05 Fagiano Okayama
01/03/2020
Kyoto Sanga 10:00 V-Varen Nagasaki
Avispa Fukuoka 10:00 Júbilo Iwata
Matsumoto Yamaga 10:00 Albirex Niigata
Ventforet Kofu 10:00 ThespaKusatsu …
Mito Hollyhock 10:00 Tochigi
JEF United 10:00 Machida Zelvia
Tokyo Verdy 10:00 Zweigen Kanazawa
Ehime 11:00 Montedio Yamagata
07/03/2020
Tokushima Vortis 10:00 V-Varen Nagasaki
Albirex Niigata 10:00 JEF United
Omiya Ardija 10:00 Júbilo Iwata
Machida Zelvia 10:00 Giravanz Kitak…
Tokyo Verdy 11:00 Ventforet Kofu
Başa çatmış oyunlar
23/02/2020
Ehime 1 - 2 Matsumoto Yamaga
Renofa Yamaguchi 1 - 0 Kyoto Sanga
Tokushima Vortis 3 - 0 Tokyo Verdy
V-Varen Nagasaki 1 - 0 Tochigi
Fagiano Okayama 1 - 0 Zweigen Kanazawa
Júbilo Iwata 2 - 0 Montedio Yamagata
Mito Hollyhock 1 - 2 Omiya Ardija
ThespaKusatsu … 0 - 3 Albirex Niigata
JEF United 1 - 0 Ryūkyū
Machida Zelvia 0 - 0 Ventforet Kofu
Giravanz Kitak… 0 - 1 Avispa Fukuoka
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Biwako Shiga 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Honda 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Honda Lock 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Iwaki 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Kochi United 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Maruyasu Okazaki 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Matsue City 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Nara Club 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Osaka 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Reinmeer Aomori 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Sony Sendai 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Suzuka Unlimited 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Tegevajaro Miy… 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Tokyo Musashin… 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Veertien Mie 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Verspah Oita 0 0 0 0 0 0 +0 0
Gözlənilən oyunlar/
15/03/2020
Suzuka Unlimited 09:00 Biwako Shiga
Reinmeer Aomori 09:00 Honda
Sony Sendai 09:00 Matsue City
Maruyasu Okazaki 09:00 Verspah Oita
Nara Club 09:00 Iwaki
Osaka 09:00 Honda Lock
Tegevajaro Miy… 09:00 Veertien Mie
Tokyo Musashin… 09:00 Kochi United
21/03/2020
Sony Sendai 09:00 Maruyasu Okazaki
Biwako Shiga 09:00 Osaka
Matsue City 09:00 Suzuka Unlimited
22/03/2020
Kochi United 09:00 Nara Club
Veertien Mie 09:00 Honda
Iwaki 09:00 Verspah Oita
Tokyo Musashin… 09:00 Reinmeer Aomori
Honda Lock 09:00 Tegevajaro Miy…
28/03/2020
Matsue City 09:00 Osaka
Nara Club 09:00 Reinmeer Aomori
Sony Sendai 09:00 Iwaki
Honda 09:00 Tegevajaro Miy…
Başa çatmış oyunlar

 

Soccer liqa
1965 Sanfrecce Hiroshima 1966 Sanfrecce Hiroshima
1967 Sanfrecce Hiroshima 1968 Sanfrecce Hiroshima
1969 Urawa Red Diamonds 1970 Sanfrecce Hiroshima
1971 Cerezo Osaka
Soccer liqa 1 Divizion
1972 Kashiwa Reysol 1973 Urawa Red Diamonds
1974 Sanfrecce Hiroshima 1975 Sanfrecce Hiroshima
1976 JEF United Ichihara Chiba 1977 Shonan Bellmare
1978 Urawa Red Diamonds 1979 Shonan Bellmare
1980 Cerezo Osaka 1981 Shonan Bellmare
1982 Urawa Red Diamonds 1983 Tokyo Verdy
1984 Tokyo Verdy 1985-86 JEF United Ichihara Chiba
1986-87 Tokyo Verdy 1987-88 Júbilo Iwat
1988-89 Yokohama F. Marinos 1989-90 Yokohama F. Marinos
1990-91 Tokyo Verdy 1991-92 Tokyo Verdy
Jey liqa
1993 Tokyo Verdy 1994 Tokyo Verdy
1995 Yokohama F. Marinos 1996 Kashima Antlers
1997 Júbilo Iwat 1998 Kashima Antlers
Jey liqa 1 Divizion
1999 Júbilo Iwata 2000 Kashima Antlers
2001 Kashima Antlers 2002 Júbilo Iwata
2003 Yokohama F. Marinos 2004 Yokohama F. Marinos
2005 Gamba Osaka 2006 Urawa Red Diamonds
2007 Kashima Antlers 2008 Kashima Antlers
2009 Kashima Antlers 2010 Nagoya Grampus
2011 Kashiwa Reysol 2012 Sanfrecce Hiroshima
2013 Sanfrecce Hiroshima 2014 Gamba Osaka
2015 Sanfrecce Hiroshima 2016 Kashima Antlers
2017 Kawasaki Frontale 2018 Kawasaki Frontale
2019 Yokohama F. Marinos

Danimarka milli futbol komandasıKanada Milli Futbol Komandası

Fikirlərinizi bildirin.