Yaponiya futbol assosiasiyası Yaponiyada futbolun idarə edilməsinə və nəzarətinə cavabdeh təşkilat hesab edilir. Tokionun Bunke rayonunda yerləşir. 1921-ci ildə təsis olunmuş, 1929-cu ildə FİFA-ya, 1954-cü ildə Asia Futbol Konfederasiyasına daxil olmuşdur. Assosiasiya özlüyündə qadın, kişi və gənclrdən ibarət futbol yarışlarını cəmləyir. Təşkilatçılığı ilə mütamadi olaraq İmperator kuboku, Yaponiya kuboku yarışları keçirilir. Yaponiyanın profisional futbol liqası Jey liqa adlanır. Yüksək liqa hesab edilir. 1993-cü ildə etibarən yaşadılır.

Yaponiya

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Kawasaki Frontale 15 13 2 0 39 10 +29 41
2 Nagoya Grampus 15 10 2 3 19 10 +9 32
3 Yokohama F. Ma… 12 8 3 1 25 8 +17 27
4 Sagan Tosu 14 8 3 3 19 5 +14 27
5 Vissel Kobe 13 6 5 2 18 12 +6 23
6 Avispa Fukuoka 14 6 4 4 17 16 +1 22
7 Cerezo Osaka 14 6 3 5 19 15 +4 21
8 Urawa Reds 13 6 2 5 13 17 -4 20
9 Kashima Antlers 12 5 3 4 18 13 +5 18
10 Sanfrecce Hiro… 14 4 6 4 16 15 +1 18
11 Consadole Sapporo 12 4 3 5 19 18 +1 15
12 Shonan Bellmare 13 3 6 4 12 12 +0 15
13 Tokyo 13 4 3 6 17 24 -7 15
14 Tokushima Vortis 14 4 2 8 13 20 -7 14
15 Kashiwa Reysol 13 4 1 8 12 15 -3 13
16 Shimizu S-Pulse 13 2 6 5 11 16 -5 12
17 Oita Trinita 12 2 2 8 8 19 -11 8
18 Gamba Osaka 9 1 4 4 2 7 -5 7
19 Vegalta Sendai 12 1 3 8 8 25 -17 6
20 Yokohama 13 0 3 10 8 36 -28 3
Gözlənilən oyunlar/
12/05/2021
Gamba Osaka 13:00 Sanfrecce Hiro…
Kawasaki Frontale 14:00 Vegalta Sendai
Nagoya Grampus 14:00 Kashima Antlers
15/05/2021
Shimizu S-Pulse 09:00 Nagoya Grampus
Vegalta Sendai 09:00 Avispa Fukuoka
Kashima Antlers 10:00 Yokohama F. Ma…
Kashiwa Reysol 11:00 Tokyo
Sanfrecce Hiro… 11:00 Tokushima Vortis
Oita Trinita 11:00 Sagan Tosu
Vissel Kobe 11:00 Cerezo Osaka
Yokohama 12:00 Shonan Bellmare
16/05/2021
Kawasaki Frontale 10:00 Consadole Sapporo
Gamba Osaka 12:00 Urawa Reds
Başa çatmış oyunlar
09/05/2021
Kashima Antlers 3 - 0 Tokyo
Urawa Reds 2 - 0 Vegalta Sendai
Tokushima Vortis 1 - 2 Consadole Sapporo
Shonan Bellmare 2 - 0 Oita Trinita
Avispa Fukuoka 1 - 0 Kashiwa Reysol
Shimizu S-Pulse 1 - 1 Yokohama
Yokohama F. Ma… 2 - 0 Vissel Kobe
08/05/2021
Gamba Osaka 0 - 2 Kawasaki Frontale
Nagoya Grampus 1 - 0 Cerezo Osaka
Sagan Tosu 0 - 0 Sanfrecce Hiro…
04/05/2021
Kawasaki Frontale 3 - 2 Nagoya Grampus
02/05/2021
Cerezo Osaka 1 - 1 Gamba Osaka
Shonan Bellmare 0 - 0 Consadole Sapporo
Oita Trinita 1 - 0 Shimizu S-Pulse
01/05/2021
Yokohama 0 - 3 Kashima Antlers
Sagan Tosu 2 - 0 Tokushima Vortis
Vissel Kobe 3 - 0 Sanfrecce Hiro…
Avispa Fukuoka 2 - 0 Urawa Reds
Tokyo 0 - 3 Yokohama F. Ma…
Vegalta Sendai 1 - 0 Kashiwa Reysol
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Albirex Niigata 13 10 3 0 31 9 +22 33
2 Ryūkyū 13 9 3 1 21 8 +13 30
3 Kyoto Sanga 13 9 2 2 24 10 +14 29
4 Júbilo Iwata 13 7 2 4 23 19 +4 23
5 Ventforet Kofu 13 6 4 3 19 12 +7 22
6 Machida Zelvia 13 6 3 4 17 13 +4 21
7 Mito Hollyhock 13 6 1 6 19 16 +3 19
8 Blaublitz Akita 13 5 4 4 12 11 +1 19
9 JEF United 13 5 3 5 12 13 -1 18
10 Zweigen Kanazawa 13 5 2 6 15 16 -1 17
11 Matsumoto Yamaga 13 4 5 4 14 18 -4 17
12 V-Varen Nagasaki 13 5 2 6 14 20 -6 17
13 Fagiano Okayama 13 4 3 6 11 13 -2 15
14 Renofa Yamaguchi 13 4 3 6 9 12 -3 15
15 Tokyo Verdy 13 4 3 6 17 26 -9 15
16 Tochigi 13 3 5 5 13 16 -3 14
17 Montedio Yamagata 13 3 5 5 11 14 -3 14
18 Ehime 13 2 5 6 13 19 -6 11
19 Giravanz Kitak… 13 2 5 6 11 20 -9 11
20 Sagamihara 13 2 5 6 10 19 -9 11
21 ThespaKusatsu … 13 3 2 8 10 19 -9 11
22 Omiya Ardija 13 2 4 7 14 17 -3 10
Gözlənilən oyunlar/
15/05/2021
Ventforet Kofu 09:00 Blaublitz Akita
V-Varen Nagasaki 09:00 JEF United
Matsumoto Yamaga 09:00 Zweigen Kanazawa
Renofa Yamaguchi 09:00 Sagamihara
Júbilo Iwata 09:00 ThespaKusatsu …
Ryūkyū 13:30 Tochigi
16/05/2021
Montedio Yamagata 09:00 Ehime
Omiya Ardija 09:00 Fagiano Okayama
Kyoto Sanga 09:00 Mito Hollyhock
Tokyo Verdy 10:00 Giravanz Kitak…
Machida Zelvia 10:00 Albirex Niigata
19/05/2021
Blaublitz Akita 13:30 Renofa Yamaguchi
22/05/2021
Ryūkyū 13:00 Montedio Yamagata
Başa çatmış oyunlar
09/05/2021
Giravanz Kitak… 0 - 1 V-Varen Nagasaki
ThespaKusatsu … 1 - 1 Omiya Ardija
Kyoto Sanga 1 - 0 Montedio Yamagata
Zweigen Kanazawa 0 - 1 Renofa Yamaguchi
Albirex Niigata 0 - 0 Matsumoto Yamaga
Ventforet Kofu 2 - 0 Tokyo Verdy
JEF United 4 - 2 Fagiano Okayama
Mito Hollyhock 1 - 1 Tochigi
Blaublitz Akita 1 - 1 Júbilo Iwata
Sagamihara 1 - 1 Machida Zelvia
08/05/2021
Ehime 1 - 1 Ryūkyū
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Honda 8 6 1 1 18 8 +10 19
2 Iwaki 7 5 2 0 13 6 +7 17
3 Osaka 8 5 2 1 14 8 +6 17
4 Suzuka Point G… 8 4 2 2 12 7 +5 14
5 Verspah Oita 7 4 1 2 9 4 +5 13
6 Sony Sendai 7 3 2 2 13 8 +5 11
7 TIAMO Hirakata 6 3 2 1 7 5 +2 11
8 Maruyasu Okazaki 6 2 3 1 4 4 +0 9
9 Matsue City 7 2 3 2 6 8 -2 9
10 Veertien Mie 7 2 2 3 6 7 -1 8
11 Biwako Shiga 7 2 1 4 5 8 -3 7
12 Kochi United 6 2 0 4 8 10 -2 6
13 Honda Lock 7 1 3 3 8 15 -7 6
14 Reinmeer Aomori 6 1 2 3 6 9 -3 5
15 Tokyo Musashin… 6 0 4 2 6 10 -4 4
16 Nara Club 5 1 0 4 4 9 -5 3
17 Kariya 8 0 0 8 1 14 -13 0
Gözlənilən oyunlar/
01/05/2021
Kochi United 08:00 Nara Club
Reinmeer Aomori 08:00 Biwako Shiga
15/05/2021
Sony Sendai 08:00 Honda Lock
Honda 08:00 Osaka
Maruyasu Okazaki 08:00 Iwaki
16/05/2021
Verspah Oita 08:00 Tokyo Musashin…
Biwako Shiga 08:00 Suzuka Point G…
Matsue City 08:00 Reinmeer Aomori
Nara Club 08:00 Veertien Mie
Kochi United 08:00 TIAMO Hirakata
21/05/2021
Maruyasu Okazaki 10:00 Tokyo Musashin…
26/05/2021
TIAMO Hirakata 08:00 Nara Club
Tokyo Musashin… 13:00 Iwaki
29/05/2021
Osaka 08:00 Matsue City
Suzuka Point G… 08:00 Honda
Kariya 10:00 Sony Sendai
Başa çatmış oyunlar
05/05/2021
Kariya 0 - 1 Verspah Oita
Reinmeer Aomori 2 - 1 Honda
Tokyo Musashin… 1 - 1 Matsue City
Osaka 0 - 2 Biwako Shiga
Iwaki 3 - 2 Kochi United
Veertien Mie 1 - 1 Sony Sendai
Suzuka Point G… 0 - 0 Maruyasu Okazaki
01/05/2021
Verspah Oita 3 - 1 Honda Lock
Maruyasu Okazaki 1 - 3 Osaka
Matsue City 2 - 0 Kariya
Iwaki 2 - 1 Suzuka Point G…
Honda 2 - 0 Tokyo Musashin…
Sony Sendai 1 - 2 TIAMO Hirakata
25/04/2021
Kariya 0 - 1 Honda
Nara Club 0 - 3 Sony Sendai
Honda Lock 1 - 1 Matsue City
Veertien Mie 0 - 3 Verspah Oita
24/04/2021
Tokyo Musashin… 0 - 0 Biwako Shiga
Osaka 1 - 1 Iwaki
Suzuka Point G… 2 - 1 Kochi United

 

Soccer liqa
1965 Sanfrecce Hiroshima 1966 Sanfrecce Hiroshima
1967 Sanfrecce Hiroshima 1968 Sanfrecce Hiroshima
1969 Urawa Red Diamonds 1970 Sanfrecce Hiroshima
1971 Cerezo Osaka
Soccer liqa 1 Divizion
1972 Kashiwa Reysol 1973 Urawa Red Diamonds
1974 Sanfrecce Hiroshima 1975 Sanfrecce Hiroshima
1976 JEF United Ichihara Chiba 1977 Shonan Bellmare
1978 Urawa Red Diamonds 1979 Shonan Bellmare
1980 Cerezo Osaka 1981 Shonan Bellmare
1982 Urawa Red Diamonds 1983 Tokyo Verdy
1984 Tokyo Verdy 1985-86 JEF United Ichihara Chiba
1986-87 Tokyo Verdy 1987-88 Júbilo Iwat
1988-89 Yokohama F. Marinos 1989-90 Yokohama F. Marinos
1990-91 Tokyo Verdy 1991-92 Tokyo Verdy
Jey liqa
1993 Tokyo Verdy 1994 Tokyo Verdy
1995 Yokohama F. Marinos 1996 Kashima Antlers
1997 Júbilo Iwat 1998 Kashima Antlers
Jey liqa 1 Divizion
1999 Júbilo Iwata 2000 Kashima Antlers
2001 Kashima Antlers 2002 Júbilo Iwata
2003 Yokohama F. Marinos 2004 Yokohama F. Marinos
2005 Gamba Osaka 2006 Urawa Red Diamonds
2007 Kashima Antlers 2008 Kashima Antlers
2009 Kashima Antlers 2010 Nagoya Grampus
2011 Kashiwa Reysol 2012 Sanfrecce Hiroshima
2013 Sanfrecce Hiroshima 2014 Gamba Osaka
2015 Sanfrecce Hiroshima 2016 Kashima Antlers
2017 Kawasaki Frontale 2018 Kawasaki Frontale
2019 Yokohama F. Marinos

Danimarka milli futbol komandasıKanada Milli Futbol Komandası

Fikirlərinizi bildirin.