Ukrayna Futbol Assosiasiyası – ümumi Ukrayna İdman Assosiasiyasına tabedir. 1991-ci ilin 13 dekabr tarixində təsis olunmuşdur. Fəaliyyətinin əsas məqsədi Ukraynada futbolu məşhurlaşdırmaq və inkişafını tezləşdirməkdən ibarətdir. Təşkilat Ukrayna Çempionatı oyunlarını cə uşaq-gənclər futbol oyunlarının təşkili ilə məşğuldur. 1992-ci ildən UEFA və FİFA-nın üzvüdür.

Ukrayna

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Vorskla 3 3 0 0 9 2 +7 9
2 Dynamo Kyiv 3 2 1 0 7 2 +5 7
3 Kolos Kovalivka 3 2 0 1 7 4 +3 6
4 Olimpik Donetsk 3 2 0 1 7 5 +2 6
5 Mariupol' 3 2 0 1 4 5 -1 6
6 Shakhtar Donetsk 3 1 2 0 6 4 +2 5
7 Desna 3 1 2 0 4 2 +2 5
8 Minai 2 1 0 1 1 3 -2 3
9 Oleksandria 3 1 0 2 4 4 +0 3
10 Inhulets' 3 0 2 1 2 4 -2 2
11 Dnipro-1 3 0 1 2 3 6 -3 1
12 Zorya 3 0 1 2 3 6 -3 1
13 Rukh Vynnyky 3 0 1 2 4 8 -4 1
14 Lviv 2 0 0 2 1 7 -6 0
Gözlənilən oyunlar/
22/08/2020
Lviv 15:00 Minai
26/09/2020
Minai 15:00 Dynamo Kyiv
Vorskla 18:00 Mariupol'
Oleksandria 20:30 Dnipro-1
27/09/2020
Lviv 15:00 Zorya
Shakhtar Donetsk 18:00 Olimpik Donetsk
Desna 20:30 Rukh Vynnyky
Kolos Kovalivka 20:30 Inhulets'
03/10/2020
Dnipro-1 15:00 Vorskla
Rukh Vynnyky 18:00 Lviv
Inhulets' 20:30 Minai
04/10/2020
Olimpik Donetsk 15:00 Oleksandria
Desna 18:00 Shakhtar Donetsk
Dynamo Kyiv 18:00 Zorya
Kolos Kovalivka 20:30 Mariupol'
Başa çatmış oyunlar
23/09/2020
Rukh Vynnyky 1 - 1 Shakhtar Donetsk
20/09/2020
Rukh Vynnyky 1 - 2 Kolos Kovalivka
Zorya 2 - 2 Shakhtar Donetsk
Olimpik Donetsk 3 - 0 Minai
19/09/2020
Dynamo Kyiv 3 - 1 Lviv
Inhulets' 1 - 1 Desna
Oleksandria 0 - 2 Vorskla
18/09/2020
Dnipro-1 1 - 2 Mariupol'
13/09/2020
Vorskla 2 - 0 Inhulets'
Zorya 0 - 1 Mariupol'
Minai 1 - 0 Oleksandria
12/09/2020
Kolos Kovalivka 4 - 0 Lviv
Dnipro-1 1 - 3 Olimpik Donetsk
11/09/2020
Dynamo Kyiv 0 - 0 Desna
23/08/2020
Vorskla 5 - 2 Rukh Vynnyky
Inhulets' 1 - 1 Dnipro-1
22/08/2020
Oleksandria 4 - 1 Mariupol'
Desna 3 - 1 Zorya
21/08/2020
Shakhtar Donetsk 3 - 1 Kolos Kovalivka
Olimpik Donetsk 1 - 4 Dynamo Kyiv
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Chornomorets 3 2 1 0 6 4 +2 7
2 Alians Lypova … 3 2 1 0 5 3 +2 7
3 Metalist 1925 … 3 2 1 0 4 2 +2 7
4 Hirnyk-Sport 2 1 1 0 3 1 +2 4
5 Veres Rivne 2 1 1 0 3 0 +3 4
6 Polessya 2 1 1 0 1 0 +1 4
7 VPK-Ahro Shevc… 3 1 1 1 6 6 +0 4
8 Kremin' 3 1 1 1 3 4 -1 4
9 Obolon' Kyiv 2 1 0 1 6 4 +2 3
10 Ahrobiznes Vol… 2 1 0 1 4 3 +1 3
11 Mykolaiv 3 1 0 2 3 4 -1 3
12 Nyva Ternopil 2 0 2 0 2 2 +0 2
13 Volyn 2 0 1 1 3 4 -1 1
14 Avanhard 3 0 1 2 3 5 -2 1
15 Krystal 3 0 0 3 3 7 -4 0
16 Prykarpattia 2 0 0 2 1 7 -6 0
Gözlənilən oyunlar/
05/09/2020
Ahrobiznes Vol… 04:00 Polessya
Hirnyk-Sport 04:00 Prykarpattia
Obolon' Kyiv 04:00 Veres Rivne
21/09/2020
Volyn 04:00 Nyva Ternopil
26/09/2020
Mykolaiv 04:00 Volyn
Krystal 16:00 Metalist 1925 …
Polessya 16:00 Prykarpattia
Ahrobiznes Vol… 17:00 Alians Lypova …
VPK-Ahro Shevc… 17:00 Hirnyk-Sport
Chornomorets 18:00 Veres Rivne
Kremin' 18:00 Obolon' Kyiv
Nyva Ternopil 18:00 Avanhard
06/10/2020
Obolon' Kyiv 04:00 VPK-Ahro Shevc…
Prykarpattia 04:00 Chornomorets
Veres Rivne 04:00 Kremin'
Hirnyk-Sport 04:00 Nyva Ternopil
Avanhard 04:00 Mykolaiv
Volyn 04:00 Ahrobiznes Vol…
Alians Lypova … 04:00 Krystal
Metalist 1925 … 04:00 Polessya
Başa çatmış oyunlar
21/09/2020
Avanhard 2 - 3 VPK-Ahro Shevc…
Alians Lypova … 1 - 0 Mykolaiv
Veres Rivne 3 - 0 Prykarpattia
Hirnyk-Sport 2 - 0 Kremin'
20/09/2020
Metalist 1925 … 1 - 0 Ahrobiznes Vol…
Obolon' Kyiv 2 - 3 Chornomorets
Krystal 0 - 1 Polessya
12/09/2020
Kremin' 0 - 0 Avanhard
Polessya 0 - 0 Veres Rivne
11/09/2020
Chornomorets 1 - 1 Hirnyk-Sport
VPK-Ahro Shevc… 1 - 1 Volyn
Obolon' Kyiv 4 - 1 Prykarpattia
Mykolaiv 1 - 2 Metalist 1925 …
Nyva Ternopil 1 - 1 Alians Lypova …
Ahrobiznes Vol… 4 - 2 Krystal
05/09/2020
Metalist 1925 … 1 - 1 Nyva Ternopil
Volyn 2 - 3 Kremin'
Alians Lypova … 3 - 2 VPK-Ahro Shevc…
Avanhard 1 - 2 Chornomorets
Krystal 1 - 2 Mykolaiv
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Metal Kharkiv 3 3 0 0 12 0 +12 9
2 Metalurh Zapor… 3 2 1 0 4 0 +4 7
3 Tavriya 3 2 1 0 4 1 +3 7
4 Kryvbas KR 3 2 0 1 7 2 +5 6
5 Enerhiya Nova … 3 2 0 1 5 4 +1 6
6 Peremoga 3 1 2 0 1 0 +1 5
7 Balkany Zorya 3 1 1 1 4 1 +3 4
8 Cherkashchyna-… 2 1 1 0 2 0 +2 4
9 Yarud Mariupol' 2 0 1 1 2 4 -2 1
10 MSK Dnipro Che… 2 0 1 1 0 4 -4 1
11 Mykolaiv II 3 0 0 3 1 7 -6 0
12 Real Pharm 3 0 0 3 0 9 -9 0
13 Nikopol 3 0 0 3 1 11 -10 0
Gözlənilən oyunlar/
06/09/2020
Epitsentr Duna… 18:00 Kalush
12/09/2020
Kalush 04:00 Karpaty Lviv
20/09/2020
Volyn Lutsk II 04:00 Kalush
25/09/2020
Metal Kharkiv 19:30 Peremoga
26/09/2020
Kalush 04:00 Obolon' Kyiv II
Cherkashchyna-… 16:00 Nikopol
Nyva Vinnytsya 17:00 Bukovyna
Balkany Zorya 17:00 Yarud Mariupol'
Metalurh Zapor… 18:00 Tavriya
Chernihiv 18:00 Volyn Lutsk II
Rubikon 18:00 Epitsentr Duna…
27/09/2020
MSK Dnipro Che… 17:00 Real Pharm
Kryvbas KR 17:00 Mykolaiv II
Chayka 17:00 Uzhhorod
Podillya Khmel… 17:00 Dinaz Vyshhorod
Karpaty Halych 17:00 Karpaty Lviv
Başa çatmış oyunlar
22/09/2020
Mykolaiv II 0 - 1 Metalurh Zapor…
21/09/2020
Epitsentr Duna… 2 - 0 Karpaty Halych
Tavriya 1 - 0 Balkany Zorya
20/09/2020
Bukovyna 0 - 1 Uzhhorod
Yarud Mariupol' 1 - 3 Enerhiya Nova …
Peremoga 1 - 0 Kryvbas KR
Rubikon 1 - 3 Chayka
Obolon' Kyiv II 0 - 0 Podillya Khmel…
19/09/2020
Real Pharm 0 - 2 Cherkashchyna-…
Nikopol 0 - 2 Metal Kharkiv
Dinaz Vyshhorod 5 - 1 Nyva Vinnytsya
Karpaty Lviv 4 - 1 Chernihiv
14/09/2020
Metalurh Zapor… 0 - 0 Peremoga
12/09/2020
Chayka 0 - 1 Bukovyna
Chernihiv 0 - 1 Epitsentr Duna…
Karpaty Halych 0 - 0 Rubikon
Cherkashchyna-… 0 - 0 MSK Dnipro Che…
Enerhiya Nova … 0 - 2 Tavriya
Podillya Khmel… 1 - 0 Volyn Lutsk II
Nyva Vinnytsya 1 - 3 Obolon' Kyiv II
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Dynamo Kyiv U21 3 3 0 0 14 0 +14 9
2 Shakhtar Donet… 3 3 0 0 10 3 +7 9
3 Mariupol' U21 3 2 1 0 8 3 +5 7
4 Oleksandria U21 3 2 0 1 4 2 +2 6
5 Zorya Luhansk U21 3 1 1 1 8 6 +2 4
6 Vorskla U21 2 1 0 1 4 2 +2 3
7 Minai U21 2 1 0 1 2 2 +0 3
8 Dnipro-1 U21 2 1 0 1 4 6 -2 3
9 Desna U21 3 1 0 2 2 7 -5 3
10 Kolos Kovalivk… 3 0 2 1 1 5 -4 2
11 Rukh Vynnyky U21 2 0 1 1 2 4 -2 1
12 Lviv U21 2 0 1 1 0 2 -2 1
13 Inhulets' U21 2 0 0 2 1 6 -5 0
14 Olimpik Donets… 3 0 0 3 2 14 -12 0
Gözlənilən oyunlar/
21/08/2020
Lviv U21 04:00 Minai U21
22/08/2020
Inhulets' U21 04:00 Dnipro-1 U21
Vorskla U21 18:00 Rukh Vynnyky U21
25/09/2020
Minai U21 12:30 Dynamo Kyiv U21
Vorskla U21 13:00 Mariupol' U21
Oleksandria U21 16:00 Dnipro-1 U21
26/09/2020
Desna U21 12:00 Rukh Vynnyky U21
Lviv U21 12:00 Zorya Luhansk U21
Shakhtar Donet… 13:00 Olimpik Donets…
Kolos Kovalivk… 14:00 Inhulets' U21
02/10/2020
Dnipro-1 U21 04:00 Vorskla U21
Inhulets' U21 04:00 Minai U21
Rukh Vynnyky U21 04:00 Lviv U21
03/10/2020
Olimpik Donets… 04:00 Oleksandria U21
Kolos Kovalivk… 04:00 Mariupol' U21
Dynamo Kyiv U21 04:00 Zorya Luhansk U21
Desna U21 04:00 Shakhtar Donet…
Başa çatmış oyunlar
22/09/2020
Rukh Vynnyky U21 1 - 3 Shakhtar Donet…
19/09/2020
Olimpik Donets… 0 - 1 Minai U21
Rukh Vynnyky U21 1 - 1 Kolos Kovalivk…
Zorya Luhansk U21 2 - 3 Shakhtar Donet…
18/09/2020
Oleksandria U21 2 - 0 Vorskla U21
Dynamo Kyiv U21 2 - 0 Lviv U21
Inhulets' U21 1 - 2 Desna U21
17/09/2020
Dnipro-1 U21 0 - 4 Mariupol' U21
12/09/2020
Minai U21 1 - 2 Oleksandria U21
Zorya Luhansk U21 3 - 3 Mariupol' U21
Vorskla U21 4 - 0 Inhulets' U21
11/09/2020
Dnipro-1 U21 4 - 2 Olimpik Donets…
Kolos Kovalivk… 0 - 0 Lviv U21
10/09/2020
Dynamo Kyiv U21 3 - 0 Desna U21
21/08/2020
Oleksandria U21 0 - 1 Mariupol' U21
Desna U21 0 - 3 Zorya Luhansk U21
20/08/2020
Olimpik Donets… 0 - 9 Dynamo Kyiv U21
Shakhtar Donet… 4 - 0 Kolos Kovalivk…
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Kolos Kovalivk… 3 3 0 0 7 2 +5 9
2 Dynamo Kyiv U19 3 3 0 0 7 3 +4 9
3 Dnipro-1 U19 2 2 0 0 7 2 +5 6
4 Mariupol' U19 3 2 0 1 10 4 +6 6
5 Vorskla U19 2 1 1 0 4 0 +4 4
6 Oleksandria U19 3 1 1 1 3 6 -3 4
7 Shakhtar Donet… 2 1 0 1 1 1 +0 3
8 Zorya Luhansk U19 3 1 0 2 4 4 +0 3
9 Minai U19 2 1 0 1 3 3 +0 3
10 Inhulets' U19 2 1 0 1 2 4 -2 3
11 Lviv U19 2 0 0 2 0 2 -2 0
12 Rukh Vynnyky U19 1 0 0 1 2 5 -3 0
13 Olimpik Donets… 3 0 0 3 4 10 -6 0
14 Desna U19 3 0 0 3 0 8 -8 0
Gözlənilən oyunlar/
22/08/2020
Lviv U19 04:00 Minai U19
23/08/2020
Inhulets' U19 04:00 Dnipro-1 U19
Vorskla U19 13:00 Rukh Vynnyky U19
23/09/2020
Rukh Vynnyky U19 13:00 Shakhtar Donet…
26/09/2020
Minai U19 12:30 Dynamo Kyiv U19
Vorskla U19 13:00 Mariupol' U19
Oleksandria U19 13:00 Dnipro-1 U19
27/09/2020
Kolos Kovalivk… 12:00 Inhulets' U19
Desna U19 12:00 Rukh Vynnyky U19
Shakhtar Donet… 12:00 Olimpik Donets…
Lviv U19 13:00 Zorya Luhansk U19
03/10/2020
Inhulets' U19 04:00 Minai U19
Rukh Vynnyky U19 04:00 Lviv U19
Dnipro-1 U19 04:00 Vorskla U19
04/10/2020
Olimpik Donets… 04:00 Oleksandria U19
Kolos Kovalivk… 04:00 Mariupol' U19
Dynamo Kyiv U19 04:00 Zorya Luhansk U19
Desna U19 04:00 Shakhtar Donet…
Başa çatmış oyunlar
20/09/2020
Olimpik Donets… 1 - 2 Minai U19
Zorya Luhansk U19 0 - 1 Shakhtar Donet…
Rukh Vynnyky U19 2 - 5 Kolos Kovalivk…
19/09/2020
Inhulets' U19 2 - 0 Desna U19
Dynamo Kyiv U19 1 - 0 Lviv U19
18/09/2020
Oleksandria U19 0 - 0 Vorskla U19
Dnipro-1 U19 3 - 2 Mariupol' U19
13/09/2020
Zorya Luhansk U19 0 - 3 Mariupol' U19
Vorskla U19 4 - 0 Inhulets' U19
Minai U19 1 - 2 Oleksandria U19
12/09/2020
Kolos Kovalivk… 1 - 0 Lviv U19
11/09/2020
Dnipro-1 U19 4 - 0 Olimpik Donets…
Dynamo Kyiv U19 2 - 0 Desna U19
22/08/2020
Oleksandria U19 1 - 5 Mariupol' U19
Desna U19 0 - 4 Zorya Luhansk U19
21/08/2020
Olimpik Donets… 3 - 4 Dynamo Kyiv U19
Shakhtar Donet… 0 - 1 Kolos Kovalivk…
Çempionluq siyahısı:
Sezon Çempion 2-ci yer 3-cü yer
1992 Tavria (Simferopol) Dinamo (Kiyev) Dnepr (Dnepropetrovsk)
1992/1993 Dinamo (Kiyev) Dnepr (Dnepropetrovsk) Chernomorets (Odessa)
1993/1994 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Chernomorets (Odessa)
1994/1995 Dinamo (Kiyev) Chernomorets (Odessa) Dnepr (Dnepropetrovsk)
1995/1996 Dinamo (Kiyev) Chernomorets (Odessa) Dnepr (Dnepropetrovsk)
1996/1997 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Vorskla (Poltava)
1997/1998 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Karpat (Lvov)
1998/1999 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Krivbass (Krivoy Roq)
1999/2000 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Krivbass (Krivoy Roq)
2000/2001 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Dnepr (Dnepropetrovsk)
2001/2002 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metallurg (Donetsk)
2002/2003 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Metallurg (Donetsk)
2003/2004 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Dnepr (Dnepropetrovsk)
2004/2005 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metallurg (Donetsk)
2005/2006 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Chernomorets (Odessa)
2006/2007 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Metalist (Kharkov)
2007/2008 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metalist (Kharkov)
2008/2009 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Metalist (Kharkov)
2009/2010 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metalist (Kharkov)
2010/2011 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metalist (Kharkov)
2011/2012 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metalist (Kharkov)
2012/2013 Shakhter (Donetsk) Metalist (Kharkov) Dinamo (Kiyev)
2013/2014 Shakhter (Donetsk) Dnepr (Dnepropetrovsk) Metalist (Kharkov)
2014/2015 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Dnepr (Dnepropetrovsk)
2015/2016 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Dnepr (Dnepropetrovsk)
2016/2017 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Zarya (Luqansk)
2017/2018 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Vorskla (Poltava)
2018/2019 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) İsgəndəriyyə

Futbol-Canlı hesablarRusiya Premyer LiqasıUEFA Avro liqaUEFA Çempionlar liqası

Fikirlərinizi bildirin.