Ukrayna Futbol Assosiasiyası – ümumi Ukrayna İdman Assosiasiyasına tabedir. 1991-ci ilin 13 dekabr tarixində təsis olunmuşdur. Fəaliyyətinin əsas məqsədi Ukraynada futbolu məşhurlaşdırmaq və inkişafını tezləşdirməkdən ibarətdir. Təşkilat Ukrayna Çempionatı oyunlarını cə uşaq-gənclər futbol oyunlarının təşkili ilə məşğuldur. 1992-ci ildən UEFA və FİFA-nın üzvüdür.

Ukrayna

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Shakhtar Donetsk 22 19 2 1 59 14 +45 59
2 Dynamo Kyiv 22 14 3 5 44 17 +27 45
3 Zorya 22 13 4 5 39 18 +21 43
4 Desna 22 13 3 6 36 15 +21 42
5 Oleksandria 22 11 4 7 30 23 +7 37
6 Kolos Kovalivka 22 8 2 12 25 39 -14 26
7 Dnipro-1 22 7 4 11 26 34 -8 25
8 Mariupol' 22 6 7 9 21 35 -14 25
9 Lviv 22 5 5 12 16 35 -19 20
10 Vorskla 22 6 2 14 15 38 -23 20
11 Olimpik Donetsk 22 5 3 14 17 37 -20 18
12 Karpaty 22 2 7 13 17 40 -23 13
Gözlənilən oyunlar/
31/05/2020
Karpaty 15:00 Mariupol'
06/06/2020
Zorya 18:00 Kolos Kovalivka
Shakhtar Donetsk 18:00 Desna
07/06/2020
Olimpik Donetsk 15:00 Mariupol'
Dynamo Kyiv 18:00 Oleksandria
Vorskla 20:30 Karpaty
Lviv 20:30 Dnipro-1
13/06/2020
Karpaty 04:00 Dnipro-1
Mariupol' 15:00 Vorskla
Zorya 18:00 Dynamo Kyiv
Olimpik Donetsk 20:30 Lviv
14/06/2020
Kolos Kovalivka 18:00 Shakhtar Donetsk
Oleksandria 20:30 Desna
19/06/2020
Mariupol' 18:00 Lviv
Vorskla 20:00 Dnipro-1
20/06/2020
Karpaty 15:00 Olimpik Donetsk
Shakhtar Donetsk 20:30 Oleksandria
21/06/2020
Dynamo Kyiv 18:00 Kolos Kovalivka
Desna 20:30 Zorya
Başa çatmış oyunlar
31/05/2020
Shakhtar Donetsk 3 - 1 Dynamo Kyiv
Vorskla 1 - 1 Lviv
30/05/2020
Oleksandria 1 - 0 Zorya
Dnipro-1 3 - 1 Olimpik Donetsk
Kolos Kovalivka 0 - 2 Desna
15/03/2020
Olimpik Donetsk 1 - 1 Vorskla
Dynamo Kyiv 1 - 1 Desna
Zorya 1 - 0 Shakhtar Donetsk
14/03/2020
Dnipro-1 2 - 0 Mariupol'
Oleksandria 4 - 2 Kolos Kovalivka
Lviv 1 - 1 Karpaty
08/03/2020
Kolos Kovalivka 3 - 4 Shakhtar Donetsk
Dnipro-1 3 - 0 Mariupol'
Lviv 0 - 0 Karpaty
07/03/2020
Oleksandria 1 - 3 Dynamo Kyiv
Vorskla 1 - 0 Olimpik Donetsk
Desna 1 - 0 Zorya
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
Gözlənilən oyunlar/
Başa çatmış oyunlar
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Nyva Ternopil 20 12 5 3 27 12 +15 41
2 Polessya 20 11 6 3 28 11 +17 39
3 Veres Rivne 20 11 3 6 34 23 +11 36
4 Dinaz Vyshhorod 20 9 4 7 27 24 +3 31
5 Kalush 20 8 5 7 26 20 +6 29
6 Podillya Khmel… 20 8 5 7 23 25 -2 29
7 Chayka 20 7 5 8 25 21 +4 26
8 Bukovyna 20 6 2 12 25 36 -11 20
9 Nyva Vinnytsya 20 5 5 10 22 28 -6 20
10 Uzhhorod 20 5 4 11 19 36 -17 19
11 Obolon'-Brovar II 20 4 4 12 18 38 -20 16
Gözlənilən oyunlar/
21/03/2020
Hirnyk 05:00 Real Pharm
Dinaz Vyshhorod 05:00 Nyva Vinnytsya
Kalush 05:00 Bukovyna
22/03/2020
Enerhiya Nova … 05:00 Tavriya
Polessya 05:00 Obolon'-Brovar II
Krystal 05:00 Chornomorets II
Alians Lypova … 05:00 Avanhard II
Veres Rivne 05:00 Uzhhorod
Podillya Khmel… 05:00 Chayka
Nikopol 05:00 Mykolaiv II
28/03/2020
Avanhard II 05:00 Hirnyk
Tavriya 05:00 Nikopol
Chornomorets II 05:00 Alians Lypova …
Real Pharm 05:00 Enerhiya Nova …
VPK-Ahro Shevc… 05:00 Krystal
Obolon'-Brovar II 05:00 Veres Rivne
Nyva Ternopil 05:00 Polessya
Uzhhorod 05:00 Dinaz Vyshhorod
Nyva Vinnytsya 05:00 Kalush
Bukovyna 05:00 Podillya Khmel…
Başa çatmış oyunlar
24/11/2019
Dinaz Vyshhorod 3 - 2 Uzhhorod
23/11/2019
Bukovyna 1 - 0 Nyva Vinnytsya
Hirnyk 3 - 0 Avanhard II
Nyva Ternopil 1 - 0 Obolon'-Brovar II
Kalush 2 - 1 Veres Rivne
Krystal 2 - 0 Alians Lypova …
Real Pharm 0 - 3 Chornomorets II
Mykolaiv II 1 - 1 Tavriya
Polessya 3 - 3 Chayka
20/11/2019
Dinaz Vyshhorod 3 - 1 Podillya Khmel…
19/11/2019
Avanhard II 0 - 0 Tavriya
17/11/2019
Chornomorets II 1 - 2 VPK-Ahro Shevc…
16/11/2019
Alians Lypova … 3 - 0 Mykolaiv II
Nyva Vinnytsya 1 - 0 Dinaz Vyshhorod
Chayka 3 - 0 Bukovyna
Podillya Khmel… 1 - 0 Kalush
Uzhhorod 0 - 4 Nyva Ternopil
Nikopol 1 - 2 Krystal
Veres Rivne 2 - 1 Polessya
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
Gözlənilən oyunlar/
Başa çatmış oyunlar
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
Gözlənilən oyunlar/
Başa çatmış oyunlar
Çempionluq siyahısı:
Sezon Çempion 2-ci yer 3-cü yer
1992 Tavria (Simferopol) Dinamo (Kiyev) Dnepr (Dnepropetrovsk)
1992/1993 Dinamo (Kiyev) Dnepr (Dnepropetrovsk) Chernomorets (Odessa)
1993/1994 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Chernomorets (Odessa)
1994/1995 Dinamo (Kiyev) Chernomorets (Odessa) Dnepr (Dnepropetrovsk)
1995/1996 Dinamo (Kiyev) Chernomorets (Odessa) Dnepr (Dnepropetrovsk)
1996/1997 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Vorskla (Poltava)
1997/1998 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Karpat (Lvov)
1998/1999 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Krivbass (Krivoy Roq)
1999/2000 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Krivbass (Krivoy Roq)
2000/2001 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Dnepr (Dnepropetrovsk)
2001/2002 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metallurg (Donetsk)
2002/2003 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Metallurg (Donetsk)
2003/2004 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Dnepr (Dnepropetrovsk)
2004/2005 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metallurg (Donetsk)
2005/2006 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Chernomorets (Odessa)
2006/2007 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Metalist (Kharkov)
2007/2008 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metalist (Kharkov)
2008/2009 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Metalist (Kharkov)
2009/2010 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metalist (Kharkov)
2010/2011 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metalist (Kharkov)
2011/2012 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Metalist (Kharkov)
2012/2013 Shakhter (Donetsk) Metalist (Kharkov) Dinamo (Kiyev)
2013/2014 Shakhter (Donetsk) Dnepr (Dnepropetrovsk) Metalist (Kharkov)
2014/2015 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Dnepr (Dnepropetrovsk)
2015/2016 Dinamo (Kiyev) Shakhter (Donetsk) Dnepr (Dnepropetrovsk)
2016/2017 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Zarya (Luqansk)
2017/2018 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) Vorskla (Poltava)
2018/2019 Shakhter (Donetsk) Dinamo (Kiyev) İsgəndəriyyə

Futbol-Canlı hesablarRusiya Premyer LiqasıUEFA Avro liqaUEFA Çempionlar liqası

Fikirlərinizi bildirin.