Rusiya Premyer Liqası. (Rus. : Чемпионат России по футболу ) § Rusiyanın peşəkar futbol klublarının çıxış etdiyi ən yüksək təbəqədir. Hazırda Rusiya Premyer Liqasında 16 futbol klubu iştirak edir. Rusiya Premyer Liqası 1992-ci ildən təşkil olunur . Premyer Liqanın ilk qalibi Spartak Moskva FK olmuşdur,həmçinin Spartak Moskva 10 dəfə Rusiya Premyer Liqasının qalibi olaraq ən uğurlu komanda adına laiq görülüb .

Rusiya

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Zenit 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Ural 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Ufa 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Spartak Moscow 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Sochi 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Rubin Kazan 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Rostov 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Nizhny Novgorod 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Lokomotiv Moscow 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Krylya Sovetov 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Krasnodar 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Khimki 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Dinamo Moscow 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 CSKA Moscow 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Arsenal Tula 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Akhmat Grozny 0 0 0 0 0 0 +0 0
Gözlənilən oyunlar/
23/07/2021
Rostov 04:00 Dinamo Moscow
CSKA Moscow 04:00 Ufa
Lokomotiv Moscow 04:00 Arsenal Tula
Rubin Kazan 04:00 Spartak Moscow
Nizhny Novgorod 04:00 Sochi
Ural 04:00 Krasnodar
Khimki 04:00 Zenit
Krylya Sovetov 04:00 Akhmat Grozny
30/07/2021
Akhmat Grozny 04:00 Sochi
Ural 04:00 Nizhny Novgorod
Ufa 04:00 Dinamo Moscow
Arsenal Tula 04:00 Rubin Kazan
CSKA Moscow 04:00 Lokomotiv Moscow
Krylya Sovetov 04:00 Spartak Moscow
Krasnodar 04:00 Khimki
Rostov 04:00 Zenit
Başa çatmış oyunlar
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Akron 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Alaniya Vladik… 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Baltika 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Chayka 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Fakel 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 KAMAZ 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Krasnodar II 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Kuban Krasnodar 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Metallurg Lipetsk 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Neftekhimik 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Olimp-Dolgoprudny 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Orenburg 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Rotor Volgograd 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 SKA Khabarovsk 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Spartak Moskva II 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Tekstilshchik 0 0 0 0 0 0 +0 0
17 Torpedo Moskva 0 0 0 0 0 0 +0 0
18 Veles 0 0 0 0 0 0 +0 0
19 Volgar Astrakhan 0 0 0 0 0 0 +0 0
20 Yenisey 0 0 0 0 0 0 +0 0
Gözlənilən oyunlar/
10/07/2021
Kuban Krasnodar 04:00 Torpedo Moskva
Metallurg Lipetsk 04:00 Chayka
Fakel 04:00 Baltika
Orenburg 04:00 Volgar Astrakhan
Akron 04:00 SKA Khabarovsk
Neftekhimik 04:00 Olimp-Dolgoprudny
Rotor Volgograd 04:00 Tekstilshchik
KAMAZ 04:00 Alaniya Vladik…
Veles 04:00 Yenisey
Spartak Moskva II 04:00 Krasnodar II
17/07/2021
Rotor Volgograd 04:00 Olimp-Dolgoprudny
Torpedo Moskva 04:00 Spartak Moskva II
Krasnodar II 04:00 Alaniya Vladik…
KAMAZ 04:00 Tekstilshchik
Chayka 04:00 Baltika
Neftekhimik 04:00 SKA Khabarovsk
Akron 04:00 Volgar Astrakhan
Orenburg 04:00 Metallurg Lipetsk
Fakel 04:00 Veles
Yenisey 04:00 Kuban Krasnodar
Başa çatmış oyunlar
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Kuban Krasnodar 32 26 2 4 88 22 +66 80
2 Kuban Pavlovskaya 32 24 5 3 63 24 +39 77
3 Chernomorets 32 22 6 4 57 19 +38 72
4 Legion Dynamo 32 16 13 3 56 22 +34 61
5 SKA Rostov 32 18 5 9 70 34 +36 59
6 Anzhi 32 14 9 9 59 43 +16 51
7 Dinamo Stavropol 32 14 6 12 51 45 +6 48
8 Makhachkala 32 13 8 11 48 42 +6 47
9 Forte Taganrog 32 13 8 11 53 32 +21 47
10 Spartak Nal'chik 32 11 9 12 43 38 +5 42
11 Biolog 32 12 3 17 61 53 +8 39
12 Krasnodar III 32 10 6 16 40 57 -17 36
13 Mashuk-KMV 32 9 7 16 40 56 -16 34
14 Druzhba 32 7 4 21 27 79 -52 25
15 Inter Cherkessk 32 4 6 22 28 89 -61 18
16 Tuapse 32 4 3 25 37 112 -75 15
17 Essentuki 32 3 4 25 26 80 -54 13
Gözlənilən oyunlar/
Başa çatmış oyunlar
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Zelenograd 12 10 1 1 46 8 +38 31
2 Rosich Moskovskiy 11 10 0 1 50 4 +46 30
3 Sportakademklub 11 8 1 2 30 16 +14 25
4 Avrora Moskva 12 7 1 4 28 21 +7 22
5 Sakhalinets 10 7 1 2 33 6 +27 22
6 FShM Torpedo 12 7 0 5 35 30 +5 21
7 DYuSSh-75 12 6 1 5 23 27 -4 19
8 Geraklion 11 5 2 4 19 16 +3 17
9 Rodina Moskva II 12 5 2 5 39 32 +7 17
10 Letniy Dozhdik 12 5 2 5 15 24 -9 17
11 Lokomotiv Mosk… 11 5 1 5 21 17 +4 16
12 Luch Moskva 10 3 0 7 22 36 -14 9
13 YuM Torpedo 12 2 2 8 12 34 -22 8
14 Trudovye rezervy 12 2 1 9 9 40 -31 7
15 Smena Moskva 10 1 0 9 9 47 -38 3
16 Stolitsa Moskva 12 0 1 11 10 43 -33 1
Gözlənilən oyunlar/
26/05/2021
Sportakademklub 04:00 Smena Moskva
29/05/2021
Volga Ulyanovsk II 04:00 Akademia Engels
01/06/2021
Luch Moskva 04:00 Rosich Moskovskiy
04/06/2021
Geraklion 04:00 Luch Moskva
Sakhalinets 04:00 Lokomotiv Mosk…
12/06/2021
Zenit Izhevsk II 04:00 Akademia Engels
19/06/2021
Akademia Engels 04:00 Akron II
21/06/2021
Volgar Astrakh… 04:00 Nakhichevan-na…
22/06/2021
Smena Moskva 04:00 Letniy Dozhdik
Astrakhan 04:00 Nakhichevan-na…
Başa çatmış oyunlar
20/06/2021
Avtomobilist 0 - 3 Khimik Koryazhma
Polimer 2 - 1 Stroitel' Biysk
Yenisey II 4 - 1 Baykal
Tom Tomsk II 1 - 0 Dinamo Barnaul II
Shinnik III 0 - 2 Shinnik II
Dorozhnik 3 - 0 Zenit Izhevsk II
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
Gözlənilən oyunlar/
Başa çatmış oyunlar

Rusiya futbolunun inkişafı, 1896-cı ildə , İdman Lovers Klubunun (ilk Rusiya futbol komandası) rəsmi təsdiqi, KLS-i qısaltdıqdan sonra və ya sonra İdman deyildiyi zaman başlamışdır. 24 (12 köhnə üslub) Oktyabr 1897-ci ildə, ilk futbol matçı, Sport Lovers və Circle Futbolçular Vasileostrovski Cəmiyyəti komandaları arasında Sankt-Peterburqda keçirildi.

 
Nömrə Klub Təmsil etdiyişəhər Stadionununtutumu
1 Axmat Qroznı Qroznı 30,597
2 Anji Mahaçqala Mahaçqala 26,500
3 Arsenal Tula Tula 20,048
4 ÇSKA Moskva Moskva 30,457
5 Dinamo Moskva Moskva 26,700
6 Krasnodar Krasnodar 34,291
7 Lokomotiv Moskva Moskva 27,320
8 Rostov Rostov 45,000
9 Rubin Kazan Kazan 45,093
10 Orenburq Orenburq 7,520
11 Spartak Moskva Moskva 44,307
12 Krılya Sovetov Samara 44,918
13 Ufa Ufa 15,132
14 Ural Yekaterinburq 35,696
15 Yenisey Krasnoyarsk 22,500
16 Zenit Sankt-Peterburq Sankt-Peterburq 67,800

Futbol-Canlı hesablarAzərbaycan Premyer Liqasıİtaliya çempionatı-A Seriyası

Fikirlərinizi bildirin.