Rusiya Premyer Liqası. (Rus. : Чемпионат России по футболу ) § Rusiyanın peşəkar futbol klublarının çıxış etdiyi ən yüksək təbəqədir. Hazırda Rusiya Premyer Liqasında 16 futbol klubu iştirak edir. Rusiya Premyer Liqası 1992-ci ildən təşkil olunur . Premyer Liqanın ilk qalibi Spartak Moskva FK olmuşdur,həmçinin Spartak Moskva 10 dəfə Rusiya Premyer Liqasının qalibi olaraq ən uğurlu komanda adına laiq görülüb .

Rusiya

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Zenit 8 5 2 1 14 5 +9 17
2 Sochi 7 4 3 0 10 6 +4 15
3 Krasnodar 8 4 2 2 17 6 +11 14
4 Spartak Moscow 7 4 2 1 11 8 +3 14
5 CSKA Moscow 7 4 1 2 13 7 +6 13
6 Dinamo Moscow 7 3 2 2 6 4 +2 11
7 Rubin Kazan 7 3 2 2 11 9 +2 11
8 Rostov 7 3 2 2 4 5 -1 11
9 Akhmat Grozny 7 3 1 3 8 10 -2 10
10 Ural 8 2 4 2 7 7 +0 10
11 Lokomotiv Moscow 7 2 3 2 7 6 +1 9
12 Tambov 7 2 1 4 7 10 -3 7
13 Ufa 7 1 2 4 5 13 -8 5
14 Arsenal Tula 7 1 2 4 7 11 -4 5
15 Khimki 8 0 3 5 7 18 -11 3
16 Rotor Volgograd 7 0 2 5 3 12 -9 2
Gözlənilən oyunlar/
19/09/2020
Rostov 20:00 Rotor Volgograd
20/09/2020
Arsenal Tula 15:00 Sochi
Ufa 15:00 CSKA Moscow
Rubin Kazan 17:30 Spartak Moscow
Lokomotiv Moscow 20:00 Tambov
21/09/2020
Dinamo Moscow 20:00 Akhmat Grozny
26/09/2020
Tambov 15:00 Spartak Moscow
Zenit 17:30 Ufa
Sochi 21:00 Krasnodar
27/09/2020
Arsenal Tula 15:00 Rostov
Akhmat Grozny 17:30 Ural
CSKA Moscow 20:00 Lokomotiv Moscow
Rotor Volgograd 20:00 Rubin Kazan
28/09/2020
Khimki 20:00 Dinamo Moscow
03/10/2020
Ufa 15:00 Rotor Volgograd
Tambov 17:30 Arsenal Tula
Ural 17:30 CSKA Moscow
Spartak Moscow 20:00 Zenit
Başa çatmış oyunlar
19/09/2020
Ural 1 - 1 Zenit
18/09/2020
Krasnodar 7 - 2 Khimki
14/09/2020
Rostov 0 - 0 Lokomotiv Moscow
Zenit 3 - 1 Arsenal Tula
13/09/2020
Rotor Volgograd 0 - 3 Krasnodar
CSKA Moscow 3 - 1 Spartak Moscow
Dinamo Moscow 0 - 1 Rubin Kazan
12/09/2020
Akhmat Grozny 0 - 1 Sochi
Ural 3 - 1 Khimki
Tambov 2 - 0 Ufa
30/08/2020
Krasnodar 1 - 1 Rostov
Sochi 0 - 0 Ural
Akhmat Grozny 0 - 3 CSKA Moscow
Rubin Kazan 2 - 2 Tambov
Lokomotiv Moscow 0 - 0 Zenit
Ufa 1 - 1 Dinamo Moscow
29/08/2020
Khimki 1 - 1 Rotor Volgograd
Spartak Moscow 2 - 1 Arsenal Tula
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Orenburg 10 8 2 0 15 3 +12 26
2 Spartak Moskva II 10 7 1 2 18 8 +10 22
3 Krylya Sovetov 10 6 1 3 17 7 +10 19
4 Nizhny Novgorod 10 6 1 3 11 7 +4 19
5 Neftekhimik 10 5 3 2 11 3 +8 18
6 Baltika 10 5 3 2 11 6 +5 18
7 Veles 10 5 3 2 14 14 +0 18
8 Alaniya Vladik… 10 5 2 3 17 10 +7 17
9 SKA Khabarovsk 10 5 1 4 14 14 +0 16
10 Tekstilshchik 10 4 4 2 11 8 +3 16
11 Dinamo Bryansk 10 5 0 5 6 11 -5 15
12 Torpedo Moskva 9 4 3 2 18 9 +9 15
13 Chayka 10 4 3 3 11 13 -2 15
14 Krasnodar II 10 4 2 4 15 16 -1 14
15 Yenisey 9 4 2 3 12 13 -1 14
16 Volgar Astrakhan 10 3 1 6 11 12 -1 10
17 Fakel 10 3 1 6 8 11 -3 10
18 Akron 10 2 2 6 4 10 -6 8
19 Shinnik 10 2 2 6 7 14 -7 8
20 Chertanovo 10 2 0 8 5 16 -11 6
21 Tom Tomsk 10 0 2 8 3 16 -13 2
22 Irtysh 10 0 1 9 4 22 -18 1
Gözlənilən oyunlar/
19/09/2020
Yenisey 04:00 Torpedo Moskva
23/09/2020
Akron 04:00 Yenisey
Alaniya Vladik… 04:00 Spartak Moskva II
Krasnodar II 16:30 Orenburg
Volgar Astrakhan 18:30 Irtysh
Neftekhimik 19:00 Tekstilshchik
Krylya Sovetov 19:00 Dinamo Bryansk
Shinnik 19:30 Chertanovo
Fakel 20:00 Tom Tomsk
Veles 20:00 SKA Khabarovsk
Torpedo Moskva 20:30 Nizhny Novgorod
Baltika 21:00 Chayka
Başa çatmış oyunlar
19/09/2020
Chayka 2 - 1 Krasnodar II
Neftekhimik 0 - 0 Alaniya Vladik…
Irtysh 0 - 4 Krylya Sovetov
Dinamo Bryansk 1 - 0 Tekstilshchik
Nizhny Novgorod 3 - 0 Shinnik
Orenburg 0 - 0 Akron
Spartak Moskva II 2 - 1 Veles
Chertanovo 0 - 3 Fakel
Tom Tomsk 1 - 3 Volgar Astrakhan
SKA Khabarovsk 0 - 0 Baltika
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Kuban Krasnodar 7 5 0 2 17 7 +10 15
2 Anzhi 7 4 2 1 13 8 +5 14
3 Kuban Pavlovskaya 6 4 1 1 12 6 +6 13
4 Legion Dynamo 6 3 3 0 8 2 +6 12
5 SKA Rostov 6 4 0 2 11 7 +4 12
6 Forte Taganrog 6 3 1 2 13 5 +8 10
7 Mashuk-KMV 5 3 1 1 11 8 +3 10
8 Chernomorets 5 3 1 1 4 2 +2 10
9 Dinamo Stavropol 6 3 1 2 9 8 +1 10
10 Druzhba 6 2 1 3 7 13 -6 7
11 Makhachkala 6 2 1 3 8 10 -2 7
12 Krasnodar III 7 2 1 4 8 12 -4 7
13 Spartak Nal'chik 6 2 1 3 7 8 -1 7
14 Inter Cherkessk 5 1 1 3 9 14 -5 4
15 Biolog 6 1 1 4 5 10 -5 4
16 Essentuki 5 0 0 5 3 11 -8 0
17 Tuapse 5 0 0 5 5 19 -14 0
Gözlənilən oyunlar/
10/08/2020
Zvezda St. Pet… 02:00 Luki-Energiya
12/09/2020
Avangard Kursk 18:00 Metallurg Vidnoye
Başa çatmış oyunlar
19/09/2020
Krasnodar III 0 - 1 Kuban Krasnodar
Kvant 0 - 0 Salyut-Belgorod
Biolog 1 - 1 Anzhi
14/09/2020
Tuapse 1 - 2 Druzhba
13/09/2020
Kuban Krasnodar 0 - 2 Legion Dynamo
Dinamo Stavropol 1 - 2 Kuban Pavlovskaya
Spartak Nal'chik 2 - 0 Biolog
Mashuk-KMV 1 - 1 Forte Taganrog
Makhachkala 4 - 2 Krasnodar III
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
Gözlənilən oyunlar/
05/08/2020
Rostov Velikiy 04:00 Cherepovets
15/08/2020
Amkar Perm 04:00 Tobol Kurgan
19/08/2020
Mordovia Saran… 04:00 Dorozhnik
Nizhny Novgorod II 04:00 Khimik Vurnary
23/08/2020
Tekstilshchik II 04:00 Spartak Kostroma
29/08/2020
Syzran-2003 04:00 Mordovia Saran…
Dorozhnik 04:00 Nizhny Novgorod II
05/09/2020
Nizhny Novgorod II 04:00 Mordovia Saran…
09/09/2020
FShM Torpedo 04:00 Lokomotiv Mosk…
16/09/2020
Stroyinvest Ardon 04:00 Angusht
Başa çatmış oyunlar
17/09/2020
Tobol Tobolsk 0 - 2 Chelyabinsk II
Elektron VN 2 - 0 Khimik Koryazhma
Ardon 1 - 2 Ivanovskoye
UOR-Dagestan 6 - 0 Dinamo-Dagestan
16/09/2020
Altay Barnaul 2 - 7 Dinamo Barnaul II
Rosich Moskovskiy 9 - 0 Burevestnik Moskva
Almaz-Antey 3 - 2 Pskov 747
SSHOR Volga 1 - 0 SSHOR
Tekstilshchik II 5 - 3 Shinnik II
Fakel Kirov 3 - 0 Spartak Kostroma
DYuSSh-75 7 - 0 Trudovye rezervy
Gefest 2 - 6 Geraklion
Lokomotiv Mosk… 3 - 4 Rodina Moskva II
Zelenograd 5 - 0 Sakhalinets
Smena Moskva 6 - 2 Setun'-Kuntsevo
FShM Torpedo 0 - 1 Letniy Dozhdik
Cherepovets 2 - 0 Agat
Novosibirsk II 1 - 0 Raspadskaya
Yenisey II 3 - 1 Polimer
Tom Tomsk II 2 - 1 Novokuznetsk
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Akhmat Grozny U19 2 2 0 0 3 0 +3 6
2 Arsenal Tula U19 2 1 1 0 1 0 +1 4
3 Rotor Volgogra… 2 1 0 1 3 2 +1 3
4 Dinamo Moskva U19 2 1 0 1 3 4 -1 3
5 Chertanovo U19 2 1 0 1 3 3 +0 3
6 Spartak Moskva U19 2 1 0 1 4 2 +2 3
7 Tambov U19 2 1 0 1 2 1 +1 3
8 Krasnodar U19 2 1 0 1 2 3 -1 3
9 Sochi U19 2 0 1 1 0 2 -2 1
10 Rostov U19 2 0 0 2 2 6 -4 0
Gözlənilən oyunlar/
22/09/2020
Arsenal Tula U19 14:00 Chertanovo U19
23/09/2020
Dinamo Moskva U19 04:00 Akhmat Grozny U19
Ural U19 04:00 Akademiya Kono…
Zenit U19 14:00 UOR №5 U19
Spartak Moskva U19 15:00 Tambov U19
CSKA Moskva U19 15:00 Ufa U19
Lokomotiv Mosk… 15:00 Rubin Kazan U19
Strogino U19 16:00 Khimki U19
Rotor Volgogra… 16:00 Krasnodar U19
Rostov U19 18:00 Sochi U19
29/09/2020
Tambov U19 04:00 Rotor Volgogra…
Krasnodar U19 04:00 Spartak Moskva U19
Rubin Kazan U19 04:00 Zenit U19
Ufa U19 04:00 Lokomotiv Mosk…
Ural U19 04:00 Strogino U19
UOR №5 U19 04:00 CSKA Moskva U19
Chertanovo U19 04:00 Rostov U19
Akhmat Grozny U19 04:00 Sochi U19
Dinamo Moskva U19 04:00 Arsenal Tula U19
Akademiya Kono… 13:00 Khimki U19
Başa çatmış oyunlar
16/09/2020
Sochi U19 0 - 0 Arsenal Tula U19
Krasnodar U19 0 - 2 Chertanovo U19
Akhmat Grozny U19 1 - 0 Tambov U19
Rotor Volgogra… 3 - 0 Dinamo Moskva U19
Akademiya Kono… 0 - 4 UOR №5 U19
Rubin Kazan U19 3 - 0 Strogino U19
Spartak Moskva U19 4 - 1 Rostov U19
Khimki U19 0 - 3 CSKA Moskva U19
Lokomotiv Mosk… 4 - 0 Ural U19
Ufa U19 0 - 2 Zenit U19
11/09/2020
Krasnodar U19 2 - 1 Rostov U19
UOR №5 U19 2 - 1 Strogino U19
Tambov U19 2 - 0 Sochi U19
Akhmat Grozny U19 2 - 0 Rotor Volgogra…
Chertanovo U19 1 - 3 Dinamo Moskva U19
CSKA Moskva U19 2 - 1 Rubin Kazan U19
Akademiya Kono… 0 - 0 Ufa U19
Arsenal Tula U19 1 - 0 Spartak Moskva U19
Khimki U19 1 - 2 Ural U19
Zenit U19 0 - 2 Lokomotiv Mosk…

Rusiya futbolunun inkişafı, 1896-cı ildə , İdman Lovers Klubunun (ilk Rusiya futbol komandası) rəsmi təsdiqi, KLS-i qısaltdıqdan sonra və ya sonra İdman deyildiyi zaman başlamışdır. 24 (12 köhnə üslub) Oktyabr 1897-ci ildə, ilk futbol matçı, Sport Lovers və Circle Futbolçular Vasileostrovski Cəmiyyəti komandaları arasında Sankt-Peterburqda keçirildi.

 
Nömrə Klub Təmsil etdiyişəhər Stadionununtutumu
1 Axmat Qroznı Qroznı 30,597
2 Anji Mahaçqala Mahaçqala 26,500
3 Arsenal Tula Tula 20,048
4 ÇSKA Moskva Moskva 30,457
5 Dinamo Moskva Moskva 26,700
6 Krasnodar Krasnodar 34,291
7 Lokomotiv Moskva Moskva 27,320
8 Rostov Rostov 45,000
9 Rubin Kazan Kazan 45,093
10 Orenburq Orenburq 7,520
11 Spartak Moskva Moskva 44,307
12 Krılya Sovetov Samara 44,918
13 Ufa Ufa 15,132
14 Ural Yekaterinburq 35,696
15 Yenisey Krasnoyarsk 22,500
16 Zenit Sankt-Peterburq Sankt-Peterburq 67,800

Futbol-Canlı hesablarAzərbaycan Premyer Liqasıİtaliya çempionatı-A Seriyası

Fikirlərinizi bildirin.