Danimarka milli futbol komandası Danimarkanı beynəlxalq yarışlarda və turnirlərdə təmsil edir. Ən yaxşı nəticəni 1992-ci ilin Avropa Çempionatında qazanmışdır. Milli Danimarka Futbol Təşkilatı tərəfindən idarə edilir.

Danimarka

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Brøndby 20 13 2 5 36 23 +13 41
2 Midtjylland 20 12 3 5 30 20 +10 39
3 AGF 20 10 6 4 33 20 +13 36
4 København 20 10 4 6 38 33 +5 34
5 Randers 20 8 4 8 28 19 +9 28
6 OB 20 6 7 7 23 25 -2 25
7 SønderjyskE 20 7 4 9 27 30 -3 25
8 AaB 20 6 7 7 22 28 -6 25
9 Vejle 20 6 6 8 25 30 -5 24
10 Nordsjælland 20 5 8 7 30 29 +1 23
11 Lyngby 20 4 5 11 23 39 -16 17
12 Horsens 20 2 6 12 14 33 -19 12
Gözlənilən oyunlar/
12/03/2021
Lyngby 22:00 Nordsjælland
14/03/2021
SønderjyskE 17:00 Horsens
Vejle 17:00 AaB
OB 19:00 Brøndby
København 21:00 Midtjylland
15/03/2021
AGF 22:00 Randers
21/03/2021
Brøndby 20:00 AGF
Midtjylland 20:00 Vejle
Randers 20:00 København
Horsens 20:00 Lyngby
Nordsjælland 20:00 SønderjyskE
AaB 20:00 OB
Başa çatmış oyunlar
08/03/2021
AaB 1 - 0 SønderjyskE
07/03/2021
Vejle 2 - 0 OB
Nordsjælland 2 - 2 Horsens
Midtjylland 0 - 1 AGF
Brøndby 2 - 1 København
Randers 1 - 2 Lyngby
04/03/2021
Brøndby 0 - 0 Randers
Lyngby 2 - 0 Midtjylland
SønderjyskE 1 - 1 OB
03/03/2021
København 2 - 1 Vejle
Horsens 2 - 1 AaB
AGF 0 - 1 Nordsjælland
01/03/2021
SønderjyskE 1 - 4 Lyngby
28/02/2021
Midtjylland 1 - 0 Brøndby
København 3 - 3 AGF
Nordsjælland 2 - 2 AaB
OB 2 - 1 Randers
26/02/2021
Vejle 0 - 0 Horsens
22/02/2021
Lyngby 2 - 2 København
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Viborg 20 15 5 0 42 14 +28 50
2 Esbjerg 20 14 3 3 32 18 +14 45
3 Silkeborg 20 14 1 5 48 19 +29 43
4 FC Helsingør 20 10 2 8 29 27 +2 32
5 Fremad Amager 20 8 4 8 39 25 +14 28
6 Fredericia 20 8 4 8 26 25 +1 28
7 HB Køge 20 8 4 8 22 24 -2 28
8 Hobro 20 6 6 8 30 36 -6 24
9 Hvidovre 20 7 1 12 23 36 -13 22
10 Vendsyssel 20 4 3 13 18 38 -20 15
11 Kolding IF 20 2 7 11 18 38 -20 13
12 Skive 20 2 4 14 18 45 -27 10
Gözlənilən oyunlar/
12/03/2021
FC Helsingør 22:00 Hvidovre
13/03/2021
Viborg 16:00 Esbjerg
Hobro 17:00 Silkeborg
HB Køge 18:00 Kolding IF
14/03/2021
Fremad Amager 16:00 Fredericia
Vendsyssel 18:00 Skive
19/03/2021
Fredericia 22:00 Vendsyssel
Kolding IF 22:00 Viborg
Hvidovre 22:00 HB Køge
Esbjerg 22:00 Hobro
Silkeborg 22:00 Fremad Amager
Skive 22:00 FC Helsingør
Başa çatmış oyunlar
07/03/2021
Silkeborg 2 - 0 HB Køge
Vendsyssel 1 - 2 FC Helsingør
06/03/2021
Hvidovre 2 - 0 Kolding IF
Esbjerg 2 - 0 Fremad Amager
05/03/2021
Skive 0 - 3 Viborg
Fredericia 1 - 1 Hobro
28/02/2021
Fremad Amager 2 - 2 Hobro
HB Køge 3 - 0 Vendsyssel
27/02/2021
Kolding IF 2 - 4 Skive
26/02/2021
FC Helsingør 1 - 0 Fredericia
Viborg 1 - 0 Hvidovre
25/02/2021
Esbjerg 1 - 2 Silkeborg
21/02/2021
Vendsyssel 0 - 1 Viborg
Fredericia 0 - 1 Esbjerg
20/02/2021
Hvidovre 1 - 2 Fremad Amager
Hobro 0 - 1 FC Helsingør
19/02/2021
Skive 1 - 3 HB Køge
18/02/2021
Silkeborg 3 - 0 Kolding IF
14/02/2021
Silkeborg 2 - 0 Hvidovre
Fremad Amager 4 - 0 Skive
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Nykøbing 13 11 2 0 37 10 +27 35
2 HIK 13 8 3 2 19 11 +8 27
3 AB 13 7 4 2 20 16 +4 25
4 Næstved 13 6 5 2 26 14 +12 23
5 FA 2000 13 6 3 4 15 13 +2 21
6 Vanløse 13 5 5 3 19 14 +5 20
7 Hillerød 13 6 2 5 17 18 -1 20
8 KFUM Roskilde 13 4 3 6 16 25 -9 15
9 Slagelse B&I 13 3 5 5 13 15 -2 14
10 Roskilde 13 4 2 7 13 18 -5 14
11 Brønshøj 13 2 4 7 21 26 -5 10
12 Avarta 13 2 4 7 11 19 -8 10
13 Skovshoved 13 1 5 7 18 25 -7 8
14 AB Tårnby 13 1 3 9 8 29 -21 6
Gözlənilən oyunlar/
13/03/2021
Roskilde 16:00 FA 2000
Sydvest 16:00 Aarhus Fremad
Vanløse 16:00 Brønshøj
VSK Århus 16:30 Middelfart
KFUM Roskilde 16:30 AB Tårnby
Brabrand 17:00 Holstebro
Næsby 17:00 SfB-Oure
Skovshoved 18:00 HIK
Thisted 18:00 Jammerbugt
Frem 18:00 Dalum
Nykøbing 18:00 Avarta
14/03/2021
Næstved 16:00 Slagelse B&I
AB 16:00 Hillerød
17/03/2021
Thisted 22:00 Holstebro
Başa çatmış oyunlar
06/03/2021
B 93 6 - 2 Holbæk B&I
Jammerbugt 5 - 2 Frem
Sydvest 0 - 1 Thisted
27/02/2021
Jammerbugt 4 - 1 Næsby
03/12/2020
Roskilde 1 - 1 AB
22/11/2020
Slagelse B&I 2 - 0 AB Tårnby
Holstebro 0 - 2 Sydvest
Avarta 3 - 1 Skovshoved
21/11/2020
Brønshøj 3 - 3 Næstved
Holbæk B&I 3 - 1 Brabrand
FA 2000 1 - 1 KFUM Roskilde
Middelfart 3 - 4 Aarhus Fremad
SfB-Oure 3 - 5 Frem
Hillerød 1 - 4 Vanløse
VSK Århus 3 - 1 B 93
20/11/2020
HIK 1 - 2 Nykøbing
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Karlslunde 10 8 1 1 26 7 +19 25
2 Ishøj 10 6 0 4 34 18 +16 18
3 KFUM 10 5 3 2 16 11 +5 18
4 Køge Nord 10 5 3 2 14 10 +4 18
5 BK Union 10 5 0 5 16 16 +0 15
6 Frederikssund 9 4 1 4 20 25 -5 13
7 Tårnby FF 10 3 3 4 15 16 -1 12
8 Avedøre 10 3 2 5 17 21 -4 11
9 BSF 10 3 1 6 16 20 -4 10
10 Husum 10 2 2 6 15 33 -18 8
11 Fremad Valby 9 2 0 7 14 26 -12 6
Gözlənilən oyunlar/
19/03/2021
Silkeborg KFUM 22:00 VRI
20/03/2021
Vordingborg 15:00 Otterup
Taastrup 15:00 Greve
B 1908 15:00 LSF
GVI 15:00 Herlev
Frederikssund 16:00 Fremad Valby
Tarup-Paarup 16:00 Viby
OKS 16:00 Marienlyst
Køge Nord 16:00 KFUM
Vejgaard B 16:00 Lyseng
Hedensted 16:30 Kolding B
Husum 17:00 Karlslunde
BK Union 17:00 BSF
Herning Fremad 17:00 Aarhus Fremad II
Ishøj 17:00 Tårnby FF
Tjørring 18:00 Djursland
Varde IF Elite 18:00 B 1913
Kjellerup 18:30 Skjold Sæby
Horsens II 19:00 Odder
21/03/2021
RB 1906 15:00 Skjold Birkerød
Başa çatmış oyunlar
24/10/2020
Herning Fremad 0 - 6 Kjellerup
Herlev 2 - 0 Otterup
KFUM 4 - 1 Frederikssund
Køge Nord 3 - 1 BK Union
Ishøj 6 - 2 Fremad Valby
Tårnby FF 1 - 1 Avedøre
Aarhus Fremad II 1 - 2 Nørresundby
Marienlyst 0 - 2 Ringkøbing
Hedensted 2 - 0 Varde IF Elite
Lyseng 3 - 0 Djursland
Allerød 3 - 2 Greve
Karlslunde 2 - 1 BSF
VRI 1 - 1 Skjold Sæby
LSF 6 - 0 Skjold Birkerød
GVI 3 - 2 RB 1906
B 1908 2 - 0 Taastrup
23/10/2020
Silkeborg KFUM 0 - 0 Tjørring
22/10/2020
Kolding B 0 - 4 Viby
20/10/2020
Taastrup 0 - 1 LSF
18/10/2020
Ringkøbing 1 - 1 Odder
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Lyngby Res. 3 2 1 0 10 3 +7 7
2 Nordsjælland Res. 2 1 1 0 6 5 +1 4
3 OB Res. 3 1 0 2 6 11 -5 3
4 København Res. 1 0 1 0 2 2 +0 1
5 Brøndby Res. 3 0 1 2 3 6 -3 1
Gözlənilən oyunlar/
26/10/2020
AGF Res. 15:30 Esbjerg Res.
02/11/2020
Viborg Res. 16:00 Horsens Res.
Randers Res. 16:00 Hobro Res.
Esbjerg Res. 16:00 Midtjylland Res.
03/11/2020
AGF Res. 16:00 SønderjyskE Res.
12/11/2020
Viborg Res. 17:00 Hobro Res.
16/11/2020
Vejle Res. 17:00 Midtjylland Res.
17/11/2020
København Res. 16:00 OB Res.
23/11/2020
Esbjerg Res. 16:00 Vejle Res.
AaB Res. 16:00 Viborg Res.
SønderjyskE Res. 16:00 Midtjylland Res.
Nordsjælland Res. 16:30 Brøndby Res.
Silkeborg Res. 17:00 Hobro Res.
24/11/2020
Horsens Res. 15:00 Randers Res.
Lyngby Res. 16:00 København Res.
30/11/2020
SønderjyskE Res. 16:00 Esbjerg Res.
Vejle Res. 16:00 AGF Res.
Viborg Res. 17:00 Randers Res.
07/12/2020
Nordsjælland Res. 16:30 København Res.
Silkeborg Res. 17:00 Viborg Res.
Başa çatmış oyunlar
27/10/2020
Hobro Res. 3 - 6 AaB Res.
26/10/2020
OB Res. 3 - 4 Nordsjælland Res.
Lyngby Res. 2 - 0 Brøndby Res.
Horsens Res. 0 - 2 Silkeborg Res.
19/10/2020
Vejle Res. 1 - 2 SønderjyskE Res.
Midtjylland Res. 4 - 0 AGF Res.
13/10/2020
OB Res. 1 - 6 Lyngby Res.
København Res. 2 - 2 Brøndby Res.
Hobro Res. 0 - 3 Horsens Res.
12/10/2020
Randers Res. 1 - 1 Silkeborg Res.
28/09/2020
AaB Res. 0 - 4 Randers Res.
22/09/2020
AaB Res. 1 - 1 Silkeborg Res.
21/09/2020
Brøndby Res. 1 - 2 OB Res.
14/09/2020
Nordsjælland Res. 2 - 2 Lyngby Res.
Horsens Res. 1 - 1 AaB Res.
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Midtjylland U19 12 9 2 1 45 12 +33 29
2 Nordsjælland U19 11 8 1 2 31 15 +16 25
3 København U19 12 7 1 4 33 21 +12 22
4 Lyngby U19 13 6 4 3 27 23 +4 22
5 AaB U19 12 6 3 3 26 24 +2 21
6 Odense U19 13 6 2 5 25 25 +0 20
7 Esbjerg U19 13 6 1 6 26 25 +1 19
8 AGF U19 12 4 5 3 19 21 -2 17
9 Randers Freja U19 12 3 6 3 25 23 +2 15
10 Silkeborg U19 12 4 2 6 21 37 -16 14
11 Brøndby U19 10 4 1 5 27 26 +1 13
12 Vejle U19 12 4 1 7 17 22 -5 13
13 Horsens U19 13 1 2 10 7 33 -26 5
14 SønderjyskE U19 13 1 1 11 16 38 -22 4
Gözlənilən oyunlar/
13/02/2021
Midtjylland U19 16:00 AGF U19
København U19 17:00 AaB U19
14/03/2021
Nordsjælland U19 16:00 Brøndby U19
20/03/2021
København U19 15:00 Nordsjælland U19
SønderjyskE U19 15:30 AaB U19
Silkeborg U19 16:00 Vejle U19
Esbjerg U19 16:00 Lyngby U19
Midtjylland U19 16:00 Horsens U19
Brøndby U19 16:00 Odense U19
Randers Freja U19 17:00 AGF U19
27/03/2021
Nordsjælland U19 16:00 Vejle U19
Brøndby U19 16:00 Randers Freja U19
02/04/2021
Brøndby U19 14:00 Silkeborg U19
05/04/2021
Randers Freja U19 13:00 Odense U19
Vejle U19 13:30 Esbjerg U19
SønderjyskE U19 13:30 Lyngby U19
Midtjylland U19 14:00 Brøndby U19
Silkeborg U19 14:00 København U19
AaB U19 14:00 Horsens U19
AGF U19 15:00 Nordsjælland U19
Başa çatmış oyunlar
10/12/2020
Midtjylland U19 7 - 0 SønderjyskE U19
05/12/2020
Midtjylland U19 4 - 2 Nordsjælland U19
Odense U19 2 - 4 København U19
Randers Freja U19 2 - 1 SønderjyskE U19
01/12/2020
Horsens U19 0 - 1 Silkeborg U19
28/11/2020
København U19 3 - 1 SønderjyskE U19
Midtjylland U19 3 - 3 AaB U19
Lyngby U19 1 - 1 AGF U19
Esbjerg U19 4 - 0 Horsens U19
25/11/2020
Horsens U19 1 - 0 Vejle U19
21/11/2020
AGF U19 2 - 1 København U19
AaB U19 2 - 0 Esbjerg U19
Nordsjælland U19 4 - 0 Horsens U19
SønderjyskE U19 1 - 2 Odense U19
Vejle U19 1 - 2 Lyngby U19
Randers Freja U19 1 - 0 Midtjylland U19
16/11/2020
Vejle U19 3 - 2 AGF U19
13/11/2020
Silkeborg U19 2 - 2 Randers Freja U19
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
Gözlənilən oyunlar/
Başa çatmış oyunlar
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 København U17 12 11 1 0 59 20 +39 35
2 Midtjylland U17 11 7 2 2 33 29 +4 24
3 Randers Freja U17 12 7 1 4 38 18 +20 23
4 Brøndby U17 10 7 1 2 38 18 +20 22
5 Nordsjælland U17 12 6 2 4 24 16 +8 20
6 SønderjyskE U17 12 5 2 5 21 23 -2 19
7 Esbjerg U17 12 6 0 6 26 24 +2 18
8 Silkeborg U17 12 6 0 6 30 37 -7 18
9 AaB U17 12 5 0 7 38 43 -5 15
10 OB U17 12 3 3 6 21 35 -14 13
11 Lyngby U17 12 4 0 8 21 24 -3 12
12 Vejle U17 13 3 2 8 30 43 -13 12
13 AGF U17 13 4 0 9 20 33 -13 12
14 Horsens U17 13 2 2 9 11 47 -36 9
Gözlənilən oyunlar/
07/11/2020
Randers Freja U17 17:45 SønderjyskE U17
20/02/2021
OB U17 15:30 København U17
AaB U17 17:00 Esbjerg U17
20/03/2021
Brøndby U17 16:00 Midtjylland U17
Horsens U17 16:00 Randers Freja U17
Brøndby U17 16:00 Vejle U17
Lyngby U17 17:30 Midtjylland U17
AaB U17 18:15 AGF U17
Esbjerg U17 18:15 København U17
Silkeborg U17 18:30 SønderjyskE U17
Nordsjælland U17 18:30 OB U17
27/03/2021
Midtjylland U17 16:00 Lyngby U17
Nordsjælland U17 18:30 Brøndby U17
01/04/2021
Horsens U17 14:00 Nordsjælland U17
02/04/2021
Brøndby U17 16:15 Silkeborg U17
Başa çatmış oyunlar
05/12/2020
Nordsjælland U17 4 - 0 AGF U17
OB U17 2 - 4 Randers Freja U17
Lyngby U17 0 - 1 SønderjyskE U17
Esbjerg U17 5 - 2 Vejle U17
02/12/2020
Horsens U17 0 - 2 Vejle U17
28/11/2020
Nordsjælland U17 1 - 1 Vejle U17
Lyngby U17 2 - 1 AGF U17
Esbjerg U17 1 - 2 Horsens U17
Midtjylland U17 3 - 2 AaB U17
Brøndby U17 1 - 1 Randers Freja U17
OB U17 2 - 4 Silkeborg U17
København U17 5 - 1 SønderjyskE U17
21/11/2020
AGF U17 2 - 4 København U17
Nordsjælland U17 2 - 1 Horsens U17
Vejle U17 3 - 1 Lyngby U17
SønderjyskE U17 1 - 1 OB U17
Randers Freja U17 5 - 1 Midtjylland U17
16/11/2020
Vejle U17 1 - 4 AGF U17
14/11/2020
København U17 6 - 1 AaB U17
Horsens U17 0 - 3 Silkeborg U17
Danimarka avropada futbolun ilk yarandığı və inkişaf etdiyi ölkələrdən hesab edilir. Dövlətin bir çox klubları dünyanın ən qədim klublarındadndır.

İlk əvvəllər Danimarka xalqı futbol nəaliyyətlərini daha çox Olimpiadalar zamanı əldə edirdilər. 1908, 1912 və 1960-cı illərdə Olimpiyada zamanı 2-ci yeri, 1948-ci ildə isə bürünc medal qazanmışlar.

Danimarka milli futbol komandası rekordçular:

Danimarka milli futbol komandası. Oyunun nəticələrinə görə:
Mövqe Oyunçular İllər Oyunlar Qollar
1 Peter Schmeichel 1987-2001 129 1
2 Dennis Rommedahl 2000-2014 126 21
3 Jon Dahl Tomasson 1997-2010 112 52
4 Thomas Helveg 1994-2007 108 2
5 Michael Laudrup 1982-1998 104 37
6 Morten Per Olsen 1970-1989 102 4
7 Lars Martin Jørgensen 1998-2011 102 12
8 Thomas Løvendahl Sørensen 1999-2012 101 0
9 Christian Poulsen 2001-2012 92 6
10 John Sivebæk 1982-1992 87 1
Danimarka milli futbol komandası. Vurulmuş qollara görə:
Mövqe Oyunçular İllər Qollar Oyunlar
1 Niels Poul Nielsen 1910—1925 52 38
1 Jon Dahl Tomasson 1997—2010 52 112
3 Pauli Yerqensen 1925—1939 44 47
4 Ole Medsen 1958—1969 42 50
5 Preben Elkjær Larsen 1977—1988 38 69
6 Michael Laudrup 1982—1998 37 104
7 Henning Enoksen 1958—1966 29 54
7 Niclas Bentner 2006— 29 77
9 Mikael Rode 1915—1931 22 40
9 Ebbe Sand 1998—2004 22 66

Fikirlərinizi bildirin.