Bolqarıstan milli futbol komandası (bolq. Национален отбор по футбол на България) — Bolqarıstannı beynəlxalq futbol turnirlrində təmsil edən milli futbol komandası.

Bolqarıstan

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Ludogorets Razgrad 23 16 7 0 42 10 +32 55
2 Levski Sofia 24 13 7 4 40 17 +23 46
3 Lokomotiv Plovdiv 24 13 7 4 46 22 +24 46
4 CSKA Sofia 24 13 7 4 39 16 +23 46
5 Slavia Sofia 24 12 6 6 31 23 +8 42
6 Cherno More Varna 24 9 10 5 30 21 +9 37
7 Beroe Stara Zagora 24 12 1 11 37 32 +5 37
8 Botev Plovdiv 24 8 6 10 25 27 -2 30
9 Arda 23 7 8 8 25 29 -4 29
10 Etar 24 5 9 10 26 40 -14 24
11 Tsarsko selo 24 6 4 14 22 39 -17 22
12 Botev Vratsa 24 4 7 13 20 45 -25 19
13 Dunav 24 4 6 14 18 44 -26 18
14 Vitosha Bistritsa 24 1 3 20 15 51 -36 6
Gözlənilən oyunlar/
13/03/2020
Tsarsko selo 20:30 Slavia Sofia
14/03/2020
Dunav 15:30 Arda
Lokomotiv Plovdiv 17:45 Etar
Levski Sofia 20:15 Ludogorets Razgrad
15/03/2020
Botev Plovdiv 15:45 Botev Vratsa
Beroe Stara Zagora 18:15 Cherno More Varna
Vitosha Bistritsa 20:45 CSKA Sofia
18/03/2020
Arda 21:00 Ludogorets Razgrad
20/03/2020
Cherno More Varna 20:30 Vitosha Bistritsa
21/03/2020
Botev Vratsa 16:00 Tsarsko selo
Ludogorets Razgrad 18:30 Botev Plovdiv
CSKA Sofia 21:00 Lokomotiv Plovdiv
22/03/2020
Etar 15:00 Dunav
Arda 17:15 Levski Sofia
Slavia Sofia 19:15 Beroe Stara Zagora
Başa çatmış oyunlar
08/03/2020
Ludogorets Razgrad 5 - 1 Dunav
Botev Vratsa 0 - 0 Levski Sofia
Slavia Sofia 2 - 1 Botev Plovdiv
07/03/2020
CSKA Sofia 2 - 0 Beroe Stara Zagora
Lokomotiv Plovdiv 1 - 1 Vitosha Bistritsa
Etar 1 - 1 Arda
06/03/2020
Cherno More Varna 1 - 0 Tsarsko selo
02/03/2020
Vitosha Bistritsa 2 - 6 Etar
01/03/2020
Levski Sofia 1 - 2 Slavia Sofia
29/02/2020
Tsarsko selo 2 - 1 CSKA Sofia
Botev Plovdiv 1 - 1 Cherno More Varna
Dunav 0 - 0 Botev Vratsa
28/02/2020
Beroe Stara Zagora 2 - 0 Lokomotiv Plovdiv
24/02/2020
Slavia Sofia 3 - 1 Dunav
23/02/2020
Etar 1 - 1 Ludogorets Razgrad
Lokomotiv Plovdiv 4 - 0 Tsarsko selo
Vitosha Bistritsa 1 - 2 Beroe Stara Zagora
22/02/2020
CSKA Sofia 1 - 0 Botev Plovdiv
Cherno More Varna 2 - 2 Levski Sofia
Botev Vratsa 3 - 1 Arda
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 CSKA 1948 Sofia 21 18 1 2 59 18 +41 55
2 Septemvri Sofia 20 17 1 2 47 19 +28 52
3 Montana 21 13 3 5 40 17 +23 42
4 Lokomotiv Sofi… 21 12 3 6 34 18 +16 39
5 Neftohimik 21 10 3 8 35 29 +6 33
6 Hebar 1918 21 10 3 8 35 30 +5 33
7 Litex Lovech 20 9 5 6 29 15 +14 32
8 Kariana Erden 20 9 5 6 30 24 +6 32
9 Lokomotiv G. O… 21 8 5 8 32 30 +2 29
10 Botev Galabovo 22 7 7 8 26 32 -6 28
11 Ludogorets II 22 6 9 7 23 25 -2 27
12 Pirin Blagoevgrad 20 6 7 7 24 29 -5 25
13 Strumska slava 21 7 1 13 21 34 -13 22
14 Chernomorets B… 20 6 4 10 15 27 -12 22
15 Spartak Varna 21 2 4 15 6 42 -36 10
16 Spartak Pleven 21 2 4 15 10 41 -31 7
17 Pomorie 23 2 3 18 15 51 -36 6
Gözlənilən oyunlar/
14/03/2020
Kariana Erden 18:30 Septemvri Sofia
Spartak Pleven 18:30 Pirin Blagoevgrad
Hebar 1918 18:30 Strumska slava
Chernomorets B… 18:30 Litex Lovech
Botev Galabovo 18:30 Montana
Lokomotiv Sofi… 18:30 Spartak Varna
16/03/2020
CSKA 1948 Sofia 20:30 Lokomotiv G. O…
20/03/2020
Septemvri Sofia 18:30 Neftohimik
Litex Lovech 18:30 Kariana Erden
21/03/2020
Strumska slava 18:30 CSKA 1948 Sofia
Spartak Varna 18:30 Spartak Pleven
Pirin Blagoevgrad 20:00 Chernomorets B…
22/03/2020
Lokomotiv G. O… 18:30 Ludogorets II
23/03/2020
Montana 20:30 Lokomotiv Sofi…
Başa çatmış oyunlar
21/03/2020
Pomorie 0 - 3 Botev Galabovo
14/03/2020
Ludogorets II 3 - 0 Pomorie
09/03/2020
Lokomotiv G. O… 6 - 1 Hebar 1918
Montana 2 - 0 Ludogorets II
08/03/2020
Spartak Varna 1 - 1 Botev Galabovo
Pomorie 0 - 3 CSKA 1948 Sofia
07/03/2020
Pirin Blagoevgrad 0 - 0 Litex Lovech
Strumska slava 2 - 1 Neftohimik
Spartak Pleven 0 - 2 Lokomotiv Sofi…
Septemvri Sofia 4 - 0 Chernomorets B…
02/03/2020
Ludogorets II 1 - 0 Spartak Varna
29/02/2020
Litex Lovech 1 - 0 Septemvri Sofia
Lokomotiv Sofi… 2 - 0 Pirin Blagoevgrad
Hebar 1918 3 - 0 Pomorie
Botev Galabovo 1 - 1 Spartak Pleven
Neftohimik 2 - 0 Lokomotiv G. O…
Kariana Erden 1 - 0 Strumska slava
27/02/2020
CSKA 1948 Sofia 2 - 0 Montana
24/02/2020
Spartak Pleven 0 - 1 Ludogorets II
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Sozopol 19 14 3 2 36 8 +28 45
2 Zagorets 19 14 1 4 52 15 +37 43
3 Maritsa Plovdiv 19 13 2 4 43 15 +28 41
4 Chernomorets 1… 19 11 3 5 30 19 +11 36
5 Gigant Saedinenie 19 10 4 5 27 19 +8 34
6 Minyor Radnevo 19 7 9 3 26 13 +13 30
7 Rozova Dolina 19 9 3 7 38 30 +8 30
8 Svilengrad 19 9 3 7 27 19 +8 30
9 Nesebar 19 8 2 9 22 25 -3 26
10 Borislav 2009 19 7 2 10 28 33 -5 23
11 Levski Karlovo 19 5 6 8 18 22 -4 21
12 Rodopa Smolyan 19 6 3 10 23 33 -10 21
13 Atletik Kuklen 19 6 2 11 19 30 -11 20
14 Yambol 1915 19 4 4 11 17 38 -21 16
15 Sokol Markovo 19 5 3 11 18 47 -29 15
16 Karnobat 19 3 5 11 17 33 -16 14
17 Dimitrovgrad 19 3 3 13 13 49 -36 12
18 Haskovo 1957 19 6 4 9 23 29 -6 22
Gözlənilən oyunlar/
10/08/2019
Kaliakra 1923 19:00 Ustrem Donchevo
11/08/2019
Lokomotiv Ruse 19:00 Kubrat
18/08/2019
Benkovski Byala 19:00 Kaliakra 1923
Chernolomets 1919 19:00 Lokomotiv Ruse
24/08/2019
Kaliakra 1923 19:00 Botev Novi Pazar
25/08/2019
Lokomotiv Ruse 19:00 Topoli
31/08/2019
Dobrudzha 1919 19:00 Lokomotiv Ruse
Shumen 2007 19:00 Kaliakra 1923
14/09/2019
Kaliakra 1923 18:00 Hitrino
15/09/2019
Lokomotiv Ruse 18:00 Ustrem Donchevo
21/09/2019
Kaliakra 1923 18:00 Svetkavitsa Ta…
22/09/2019
Benkovski Byala 18:00 Lokomotiv Ruse
28/09/2019
Septemvri Tervel 17:00 Kaliakra 1923
29/09/2019
Lokomotiv Ruse 17:00 Botev Novi Pazar
05/10/2019
Shumen 2007 17:00 Lokomotiv Ruse
Kaliakra 1923 17:00 Suvorovo
13/10/2019
Lokomotiv Ruse 17:00 Kaliakra 1923
19/10/2019
Kaliakra 1923 17:00 Kubrat
Svetkavitsa Ta… 17:00 Lokomotiv Ruse
Başa çatmış oyunlar
21/03/2020
Hitrino 0 - 3 Svetkavitsa Ta…
14/03/2020
Topoli 3 - 0 Hitrino
03/03/2020
Chavdar Etropole 4 - 1 Rilski Sportist
01/03/2020
Sokol Markovo 0 - 0 Minyor Radnevo
Suvorovo 3 - 2 Ustrem Donchevo
Chernolomets 1919 3 - 0 Hitrino
Kubrat 0 - 2 Topoli
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 CSKA Sofia U19 17 15 1 1 48 9 +39 46
2 Levski Sofia U19 18 13 2 3 55 13 +42 41
3 Cherno More U19 18 11 4 3 43 15 +28 37
4 Botev Plovdiv U19 17 11 2 4 50 14 +36 35
5 Slavia Sofia U19 17 9 5 3 37 17 +20 32
6 Ludogorets U19 16 9 5 2 52 16 +36 32
7 Beroe Stara Za… 17 9 3 5 33 19 +14 30
8 Lokomotiv Plov… 17 8 4 5 28 19 +9 28
9 Dunav U19 17 5 4 8 33 47 -14 19
10 Septemvri Sofi… 16 6 0 10 32 33 -1 18
11 Tsarsko selo U19 17 3 4 10 23 49 -26 13
12 Yantra 2019 U19 17 4 0 13 17 81 -64 12
13 OFK Pirin U19 17 3 2 12 22 51 -29 11
14 Montana U19 16 2 3 11 15 36 -21 9
15 Vereya U19 19 0 1 18 8 77 -69 1
16 Marek 1915 U19 0 0 0 0 0 0 +0 0
Gözlənilən oyunlar/
11/08/2019
Septemvri Sofi… 19:00 Marek 1915 U19
14/08/2019
Marek 1915 U19 19:00 Montana U19
22/08/2019
Ludogorets U19 19:00 Marek 1915 U19
30/08/2019
Marek 1915 U19 19:00 OFK Pirin U19
08/09/2019
CSKA Sofia U19 18:00 Marek 1915 U19
15/09/2019
Marek 1915 U19 18:00 Dunav U19
21/09/2019
Slavia Sofia U19 16:00 Marek 1915 U19
29/09/2019
Marek 1915 U19 18:00 Vereya U19
03/10/2019
Levski Sofia U19 04:00 Marek 1915 U19
18/10/2019
Marek 1915 U19 04:00 Botev Plovdiv U19
26/10/2019
Yantra 2019 U19 04:00 Marek 1915 U19
02/11/2019
Cherno More U19 05:00 Marek 1915 U19
23/11/2019
Marek 1915 U19 17:30 Tsarsko selo U19
30/11/2019
Lokomotiv Plov… 05:00 Marek 1915 U19
07/12/2019
Marek 1915 U19 04:00 Beroe Stara Za…
22/02/2020
Marek 1915 U19 05:00 Septemvri Sofi…
29/02/2020
Montana U19 05:00 Marek 1915 U19
04/03/2020
Marek 1915 U19 04:00 Ludogorets U19
Başa çatmış oyunlar
14/03/2020
Levski Sofia U19 3 - 0 Vereya U19
11/03/2020
Vereya U19 0 - 3 Cherno More U19
04/03/2020
Lokomotiv Plov… 3 - 0 Septemvri Sofi…
Cherno More U19 2 - 0 Beroe Stara Za…
Tsarsko selo U19 1 - 1 Montana U19
Yantra 2019 U19 1 - 6 OFK Pirin U19
Botev Plovdiv U19 0 - 1 CSKA Sofia U19
Levski Sofia U19 5 - 3 Dunav U19
Vereya U19 0 - 3 Slavia Sofia U19
01/03/2020
OFK Pirin U19 0 - 4 Botev Plovdiv U19
29/02/2020
Ludogorets U19 9 - 0 Yantra 2019 U19
Septemvri Sofi… 5 - 0 Tsarsko selo U19
CSKA Sofia U19 2 - 1 Levski Sofia U19
Beroe Stara Za… 1 - 2 Lokomotiv Plov…
Slavia Sofia U19 1 - 1 Cherno More U19
Dunav U19 3 - 0 Vereya U19

Bolqarıstan milli futbol komandası

1924-cü ildən etibarən Bolqarıstan çempionatının qalibləri:
1924-Çempionat yekunlaşmamışdır. 1925-Vladislav (Varna), Levski (Sofiya), Levski (Dupnitsa), BP25 (Pleven) 1926-Vladislav (Varna), Slaviya (Sofiya), Levski (Ruse), Botev (Pazardzhik)
1927-Çempionatda fasilə. 1928-Slaviya (Sofiya), Vladislav (Varna), Levski (Plovdiv), Levski (Ruse) 1929-Botev (Plovdiv), Levski (Sofiya), Shipchenski Şahin (Varna)
1930-Slaviya (Sofiya), Vladislav (Varna), Ботев (Пловдив) 1931-AC-23 (Sofiya), Shipchen Falcon (Varna), Tərəqqi (Ruse) 1932-Shipchenski Şahin (Varna), Slaviya (Sofiya), Şahin (Plovdiv), Qələbə 26 (Pleven)
1933-Levski (Sofiya), Shipchen Falcon (Varna), Tərəqqi (Rousse), Botev (Yambol) 1934-Vladislav (Varna), Slaviya (Sofiya), ərəqqi (Ruse), Svetoslav (Stara Zagora) 1935-İdman Klubu (Sofiya), Ticha (Varna), Panayot Volov (Shumen), Botev (Pazardzhik)
1936-Slaviya (Sofiya), Ticha (Varna), Georgi Drazhev (Yambol), Krakra (Pernik) 1937-Levski (Sofiya), Levski (Ruse), Vladislav (Varna), Botev (Plovdiv) 1938-Ticha (Varna), Vladislav (Varna), Shipka (Sofiya)
1939-Slaviya (Sofiya), Vladislav (Varna), Ticha (Varna) 1940-JSK (Sofiya), Levski (Sofiya), Slaviya (Sofiya) 1941-Slaviya (Sofiya), JSK (Sofiya), Levski (Sofiya)
1942-Levski (Sofiya), Makedoniya (Skopye), Slaviya (Sofiya) 1943-Slaviya (Sofiya), Levski (Sofiya), Levski (Plovdiv), Botev (Plovdiv) 1944-Çempionatda fasilə.
1945-Lokomotiv (Sofiya), Sportist (Sofiya), Spartak (Varna), SP 45 (Plovdiv) 1946-Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya), Spartak (Varna), Benkovski (Vidin) 1947-Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya), Levski (Plovdiv), Spartak (Sofiya)
1948/49-Dinamo (Sofiya), SDNV (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya) 1950-Dinamo (Sofiya), Stroitel (Sofiya), Akademik (Sofiya) 1951-SDNV (Sofiya), Spartak (Sofiya), Dinamo (Sofiya)
1952-SDNV (Sofiya), Spartak (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya) 1953-Dinamo (Sofiya), OSQ (Sofiya), VMS (Varna) 1954-SDNA (Sofiya), Udarnik (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya)
1955-SDNA (Sofiya), Udarnik (Sofiya), Spartak (Varna) 1956-SDNA (Sofiya), Dinamo (Sofiya), SKNA (Plovdiv) 1957-SDNA (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya), Dinamo (Sofiya)
1958-SDNA (Sofiya), Levski (Sofiya), Spartak (Pleven) 1958/59-SDNA (Sofiya), Slaviya (Sofiya), Levski (Sofiya) 1959/60-SDNA (Sofiya), Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya)
1960/61-SDNA (Sofiya), Levski (Sofiya), Botev (Plovdiv) 1961/62-SDNA (Sofiya), Spartak (Plovdiv), Levski (Sofiya) 1962/63-Spartak (Plovdiv), Botev (Plovdiv), SDNA (Sofiya)
1963/64-Lokomotiv (Sofiya), Levski (Sofiya), Slaviya (Sofiya) 1964/65-Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya), Slaviya (Sofiya) 1965/66-SSK (Sofiya), Levski (Sofiya), Slaviya (Sofiya)
1966/67-Botev (Plovdiv), Slaviya (Sofiya), Levski (Sofiya) 1967/68-Levski (Sofiya), SSK (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya) 1968/69-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Lokomotiv (Plovdiv)
1969/70-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), JSK-Slavia (Sofiya) 1970/71-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Botev (Vratsa) 1971/72-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Beroe (Stara Zagora)
1972/73-SSK (Sofiya), Lokomotiv (Plovdiv), Slaviya (Sofiya) 1973/74-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), Lokomotiv (Plovdiv) 1974/75-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Slaviya (Sofiya)
1975/76-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Akademik (Sofiya) 1976/77-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), Marek (Dupnica) 1977/78-Lokomotiv (Sofiya), SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya)
1978/79-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya) 1979/80-SSK (Sofiya), Slaviya (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya) 1980/81-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Trakya (Plovdiv)
1981/82-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Slaviya (Sofiya) 1982/83-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Trakya (Plovdiv) 1983/84-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), JSK-Spartak (Varna)
1984/85-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), Trakya (Plovdiv) 1985/86-Beroe (Stara Zagora), Trakya (Plovdiv), Slaviya (Sofiya) 1986/87-SFKA Sredets (Sofiya), Vitosha (Sofiya), Trakya (Plovdiv)
1987/88-Vitosha (Sofiya), SFKA Sredets (Sofiya), Trakya (Plovdiv) 1988/89-SFKA Sredets (Sofiya), Vitosha (Sofiya), Eter (Veliko Tarnovo) 1989/90-SSKA (Sofiya), Slaviya (Sofiya), Eter (Veliko Tarnovo)
1990/91-Eter (Veliko Tarnovo), SSKA (Sofiya), Slaviya (Sofiya) 1991/92-SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya), Lokomotiv (Plovdiv) 1992/93-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Botev (Plovdiv)
1993/94-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Botev (Plovdiv) 1994/95-Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya), Botev (Plovdiv) 1995/96-Levski (Sofiya), Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya)
1996/97-SSKA (Sofiya), Neftkimya (Burqas), Slaviya (Sofiya) 1997/98-Litex (Lovech), Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya) 1998/99-Litex (Lovech), Levski (Sofiya), Levski (Kyustendil)
1999/00-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Velbage (Kyustendil) 2000/01-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Velbage (Kyustendil) 2001/02-Levski (Sofiya), Litex (Lovech), SSKA (Sofiya)
2002/03-SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya), Litex (Lovech) 2003/04-Lokomotiv (Plovdiv), Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya) 2004/05-SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya), Lokomotiv (Plovdiv)
2005/06-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Litex (Lovech) 2006/07-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya) 2007/08-SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya)
2008/09-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Qara dəniz (Varna) 2009/10-Litex (Lovech), SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya) 2010/11-Litex (Lovech), Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya)
2011/12-Ludogorets (Razgrad), SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya) 2012/13-Ludogorets (Razgrad), Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya) 2013/14-Ludogorets (Razgrad), SSKA (Sofiya), Litex (Lovech)
2014/15-Ludogorets (Razgrad), Beroe (Stara Zagora), Lokomotiv (Sofiya) 2015/16-Ludogorets (Razgrad), Levski (Sofiya), Beroe (Stara Zagora) 2016/17-Ludogorets (Razgrad), SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya)
2017/18-Ludogorets (Razgrad), SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya)

İngiltərə Premyer liqasıAzərbaycan Premyer Liqasıİtaliya çempionatı-A Seriyası

Fikirlərinizi bildirin.