Bolqarıstan milli futbol komandası (bolq. Национален отбор по футбол на България) — Bolqarıstannı beynəlxalq futbol turnirlrində təmsil edən milli futbol komandası.

Bolqarıstan

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Ludogorets Razgrad 12 9 2 1 27 10 +17 29
2 Lokomotiv Plovdiv 14 8 3 3 27 14 +13 27
3 CSKA Sofia 13 6 6 1 20 14 +6 24
4 Arda 13 6 6 1 18 10 +8 24
5 Cherno More Varna 14 6 3 5 21 19 +2 21
6 CSKA 1948 Sofia 14 5 5 4 22 16 +6 20
7 Beroe Stara Zagora 11 5 3 3 22 12 +10 18
8 Botev Vratsa 13 4 3 6 16 19 -3 15
9 Botev Plovdiv 13 3 5 5 14 24 -10 14
10 Levski Sofia 12 4 2 6 13 11 +2 14
11 Tsarsko selo 13 3 4 6 7 11 -4 13
12 Montana 13 3 3 7 13 26 -13 12
13 Slavia Sofia 13 2 3 8 8 21 -13 9
14 Etar 14 1 4 9 10 31 -21 7
Gözlənilən oyunlar/
04/12/2020
Cherno More Varna 19:15 Etar
05/12/2020
CSKA 1948 Sofia 16:15 Beroe Stara Zagora
Levski Sofia 18:30 Arda
06/12/2020
Botev Vratsa 14:15 Lokomotiv Plovdiv
Botev Plovdiv 16:30 CSKA Sofia
Slavia Sofia 18:45 Ludogorets Razgrad
07/12/2020
Montana 19:30 Tsarsko selo
09/12/2020
Beroe Stara Zagora 19:30 Levski Sofia
10/12/2020
Botev Vratsa 19:30 Slavia Sofia
11/12/2020
Arda 19:30 CSKA 1948 Sofia
12/12/2020
Beroe Stara Zagora 14:30 Botev Plovdiv
Tsarsko selo 18:30 Levski Sofia
13/12/2020
CSKA Sofia 14:30 Botev Vratsa
Ludogorets Razgrad 19:45 Cherno More Varna
14/12/2020
Lokomotiv Plovdiv 19:30 Slavia Sofia
15/12/2020
Etar 19:30 Montana
16/12/2020
Tsarsko selo 19:30 Beroe Stara Zagora
17/12/2020
Arda 19:30 Ludogorets Razgrad
18/12/2020
CSKA Sofia 20:00 Levski Sofia
19/12/2020
Beroe Stara Zagora 16:00 Montana
Başa çatmış oyunlar
02/12/2020
Levski Sofia 1 - 0 Lokomotiv Plovdiv
Slavia Sofia 0 - 0 Botev Plovdiv
01/12/2020
Etar 1 - 0 Tsarsko selo
29/11/2020
CSKA Sofia 2 - 0 CSKA 1948 Sofia
Ludogorets Razgrad 2 - 1 Botev Vratsa
28/11/2020
Lokomotiv Plovdiv 6 - 0 Botev Plovdiv
Arda 3 - 0 Montana
27/11/2020
Cherno More Varna 3 - 2 Slavia Sofia
23/11/2020
Arda 2 - 0 Tsarsko selo
22/11/2020
Lokomotiv Plovdiv 1 - 1 CSKA 1948 Sofia
Cherno More Varna 2 - 1 Botev Vratsa
21/11/2020
Slavia Sofia 0 - 0 Etar
08/11/2020
CSKA 1948 Sofia 0 - 3 Ludogorets Razgrad
Montana 1 - 2 CSKA Sofia
Etar 0 - 0 Arda
07/11/2020
Botev Plovdiv 0 - 0 Cherno More Varna
02/11/2020
Botev Vratsa 5 - 1 Etar
01/11/2020
Ludogorets Razgrad 1 - 0 Levski Sofia
CSKA Sofia 1 - 0 Tsarsko selo
31/10/2020
Beroe Stara Zagora 0 - 1 Arda
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Kariana Erden 14 9 3 2 28 13 +15 30
2 Lokomotiv Sofi… 13 9 2 2 27 12 +15 29
3 Ludogorets II 14 9 2 3 30 16 +14 29
4 Pirin Blagoevgrad 14 9 2 3 31 15 +16 29
5 Hebar 1918 14 7 4 3 28 15 +13 25
6 Sportist Svoge 14 6 3 5 17 19 -2 21
7 Septemvri Sofia 14 6 3 5 19 22 -3 21
8 Litex Lovech 13 4 4 5 18 18 +0 16
9 Dobrudzha 1919 13 4 4 5 13 16 -3 16
10 Strumska slava 14 4 4 6 17 23 -6 16
11 Septemvri Simitli 14 5 0 9 15 23 -8 15
12 Sozopol 14 3 6 5 15 20 -5 15
13 Minyor Pernik 13 4 2 7 14 19 -5 14
14 Lokomotiv GO 14 3 5 6 13 19 -6 14
15 Neftohimik 14 2 4 8 9 21 -12 10
16 Yantra 2019 14 2 3 9 11 27 -16 9
17 Vitosha Bistritsa 8 1 3 4 4 11 -7 6
Gözlənilən oyunlar/
17/10/2020
Vitosha Bistritsa 03:00 Lokomotiv Sofi…
25/10/2020
Minyor Pernik 16:30 Vitosha Bistritsa
01/11/2020
Vitosha Bistritsa 16:30 Dobrudzha 1919
07/11/2020
Litex Lovech 16:30 Vitosha Bistritsa
21/11/2020
Vitosha Bistritsa 04:00 Kariana Erden
28/11/2020
Pirin Blagoevgrad 04:00 Vitosha Bistritsa
04/12/2020
Strumska slava 15:00 Pirin Blagoevgrad
Septemvri Simitli 16:00 Minyor Pernik
05/12/2020
Septemvri Sofia 04:00 Vitosha Bistritsa
Sozopol 14:00 Lokomotiv Sofi…
Sportist Svoge 16:00 Lokomotiv GO
Hebar 1918 16:00 Litex Lovech
Yantra 2019 16:00 Dobrudzha 1919
07/12/2020
Ludogorets II 16:00 Neftohimik
11/12/2020
Kariana Erden 14:45 Hebar 1918
Başa çatmış oyunlar
01/12/2020
Lokomotiv GO 0 - 2 Ludogorets II
29/11/2020
Dobrudzha 1919 2 - 1 Hebar 1918
Sportist Svoge 5 - 1 Septemvri Sofia
28/11/2020
Kariana Erden 2 - 1 Strumska slava
Minyor Pernik 2 - 0 Yantra 2019
Neftohimik 0 - 1 Sozopol
27/11/2020
Lokomotiv Sofi… 2 - 0 Septemvri Simitli
24/11/2020
Ludogorets II 1 - 1 Sportist Svoge
23/11/2020
Septemvri Sofia 0 - 2 Pirin Blagoevgrad
21/11/2020
Strumska slava 3 - 3 Litex Lovech
Sozopol 3 - 3 Lokomotiv GO
Hebar 1918 2 - 0 Minyor Pernik
20/11/2020
Yantra 2019 1 - 1 Lokomotiv Sofi…
Septemvri Simitli 1 - 2 Neftohimik
09/11/2020
Kariana Erden 1 - 2 Pirin Blagoevgrad
Ludogorets II 2 - 0 Septemvri Sofia
08/11/2020
Dobrudzha 1919 2 - 0 Strumska slava
Neftohimik 1 - 1 Yantra 2019
07/11/2020
Lokomotiv GO 3 - 0 Septemvri Simitli
Sportist Svoge 1 - 0 Sozopol
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Spartak Varna 14 11 2 1 37 5 +32 35
2 Svetkavitsa Tg 14 10 0 4 40 14 +26 30
3 Chernomorets B… 13 9 2 2 33 11 +22 29
4 Shumen 2007 14 9 1 4 40 21 +19 28
5 Ustrem Donchevo 14 8 1 5 31 22 +9 25
6 Ludogorets III 12 8 1 3 31 9 +22 25
7 Chernolomets 1919 14 8 1 5 33 16 +17 25
8 Dunav 14 7 2 5 23 21 +2 23
9 Septemvri Tervel 14 7 1 6 30 19 +11 22
10 Dorostol 14 5 1 8 16 32 -16 16
11 Botev Novi Pazar 14 4 3 7 15 34 -19 15
12 Sportist G.Toshevo 14 3 1 10 18 46 -28 10
13 Kubrat 14 2 2 10 9 40 -31 8
14 Topoli 13 2 1 10 11 32 -21 7
15 Inter Dobrich 14 0 1 13 12 57 -45 1
16 Benkovski Byala 0 0 0 0 0 0 +0 0
Gözlənilən oyunlar/
09/08/2020
Benkovski Byala 18:00 Ludogorets III
15/08/2020
Botev Novi Pazar 18:00 Benkovski Byala
23/08/2020
Benkovski Byala 18:00 Dunav
30/08/2020
Benkovski Byala 18:00 Kubrat
12/09/2020
Chernomorets B… 17:00 Benkovski Byala
20/09/2020
Benkovski Byala 17:00 Dorostol
27/09/2020
Ustrem Donchevo 16:00 Benkovski Byala
04/10/2020
Benkovski Byala 16:00 Shumen 2007
10/10/2020
Dimitrovgrad 16:00 Maritsa Plovdiv
11/10/2020
Inter Dobrich 16:00 Benkovski Byala
17/10/2020
Maritsa Plovdiv 16:00 Zagorets
18/10/2020
Benkovski Byala 16:00 Sportist G.Toshevo
25/10/2020
Spartak Varna 17:00 Benkovski Byala
01/11/2020
Benkovski Byala 16:00 Septemvri Tervel
07/11/2020
Svetkavitsa Tg 16:00 Benkovski Byala
08/11/2020
Vihar Slavyanovo 16:30 Botev Vratsa II
15/11/2020
Benkovski Byala 16:00 Chernolomets 1919
21/11/2020
Spartak Plovdiv 16:30 Haskovo
22/11/2020
Topoli 16:00 Benkovski Byala
Başa çatmış oyunlar
02/12/2020
Sevlievo 0 - 2 Levski Lom
29/11/2020
OFK Levski 0 - 2 Sevlievo
Drenovets 4 - 1 Bdin
Partizan 1 - 0 Lokomotiv Mezdra
Pavlikeni 0 - 1 Yantra Polski …
Levski Lom 0 - 0 Vihar Slavyanovo
Akademik Svishtov 0 - 1 Lokomotiv Dryanovo
Parva atomna 3 - 0 Etar VT II
Tryavna 2 - 1 Spartak Pleven
Dorostol 0 - 6 Spartak Varna
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Levski Sofia U19 16 12 3 1 49 11 +38 39
2 Ludogorets U19 16 11 2 3 35 10 +25 35
3 Cherno More U19 16 10 4 2 23 10 +13 34
4 Septemvri Sofi… 15 10 1 4 38 12 +26 31
5 CSKA Sofia U19 16 9 2 5 37 22 +15 29
6 Botev Plovdiv U19 15 8 4 3 30 13 +17 28
7 Slavia Sofia U19 16 8 4 4 31 19 +12 28
8 Neftohimik U19 16 7 3 6 20 27 -7 24
9 Vitosha Bistri… 16 5 5 6 28 33 -5 20
10 Pirin Blagoevg… 16 5 3 8 20 25 -5 18
11 Lokomotiv Plov… 16 5 3 8 17 27 -10 18
12 Natsional Sofi… 16 5 1 10 19 39 -20 16
13 Beroe Stara Za… 14 3 5 6 15 15 +0 14
14 Sokol Markovo U19 15 3 3 9 16 34 -18 12
15 Hebar 1918 U19 16 3 2 11 14 47 -33 11
16 Tsarsko selo U19 15 3 1 11 16 41 -25 10
17 Montana U19 16 1 4 11 7 30 -23 7
Gözlənilən oyunlar/
25/10/2020
Sokol Markovo U19 17:30 Beroe Stara Za…
01/11/2020
Beroe Stara Za… 17:00 Septemvri Sofi…
07/11/2020
Tsarsko selo U19 16:30 Botev Plovdiv U19
Başa çatmış oyunlar
14/11/2020
Natsional Sofi… 2 - 1 Slavia Sofia U19
Pirin Blagoevg… 5 - 2 CSKA Sofia U19
Cherno More U19 0 - 0 Sokol Markovo U19
Neftohimik U19 3 - 1 Septemvri Sofi…
Montana U19 0 - 0 Lokomotiv Plov…
Beroe Stara Za… 1 - 1 Levski Sofia U19
Vitosha Bistri… 3 - 2 Tsarsko selo U19
Botev Plovdiv U19 2 - 2 Hebar 1918 U19
07/11/2020
CSKA Sofia U19 0 - 1 Cherno More U19
Hebar 1918 U19 1 - 3 Ludogorets U19
Lokomotiv Plov… 2 - 1 Beroe Stara Za…
Septemvri Sofi… 4 - 0 Montana U19
Sokol Markovo U19 1 - 1 Neftohimik U19
Slavia Sofia U19 3 - 2 Pirin Blagoevg…
Levski Sofia U19 4 - 2 Vitosha Bistri…
01/11/2020
Botev Plovdiv U19 2 - 0 Levski Sofia U19
Neftohimik U19 1 - 5 CSKA Sofia U19

Bolqarıstan milli futbol komandası

1924-cü ildən etibarən Bolqarıstan çempionatının qalibləri:
1924-Çempionat yekunlaşmamışdır. 1925-Vladislav (Varna), Levski (Sofiya), Levski (Dupnitsa), BP25 (Pleven) 1926-Vladislav (Varna), Slaviya (Sofiya), Levski (Ruse), Botev (Pazardzhik)
1927-Çempionatda fasilə. 1928-Slaviya (Sofiya), Vladislav (Varna), Levski (Plovdiv), Levski (Ruse) 1929-Botev (Plovdiv), Levski (Sofiya), Shipchenski Şahin (Varna)
1930-Slaviya (Sofiya), Vladislav (Varna), Ботев (Пловдив) 1931-AC-23 (Sofiya), Shipchen Falcon (Varna), Tərəqqi (Ruse) 1932-Shipchenski Şahin (Varna), Slaviya (Sofiya), Şahin (Plovdiv), Qələbə 26 (Pleven)
1933-Levski (Sofiya), Shipchen Falcon (Varna), Tərəqqi (Rousse), Botev (Yambol) 1934-Vladislav (Varna), Slaviya (Sofiya), ərəqqi (Ruse), Svetoslav (Stara Zagora) 1935-İdman Klubu (Sofiya), Ticha (Varna), Panayot Volov (Shumen), Botev (Pazardzhik)
1936-Slaviya (Sofiya), Ticha (Varna), Georgi Drazhev (Yambol), Krakra (Pernik) 1937-Levski (Sofiya), Levski (Ruse), Vladislav (Varna), Botev (Plovdiv) 1938-Ticha (Varna), Vladislav (Varna), Shipka (Sofiya)
1939-Slaviya (Sofiya), Vladislav (Varna), Ticha (Varna) 1940-JSK (Sofiya), Levski (Sofiya), Slaviya (Sofiya) 1941-Slaviya (Sofiya), JSK (Sofiya), Levski (Sofiya)
1942-Levski (Sofiya), Makedoniya (Skopye), Slaviya (Sofiya) 1943-Slaviya (Sofiya), Levski (Sofiya), Levski (Plovdiv), Botev (Plovdiv) 1944-Çempionatda fasilə.
1945-Lokomotiv (Sofiya), Sportist (Sofiya), Spartak (Varna), SP 45 (Plovdiv) 1946-Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya), Spartak (Varna), Benkovski (Vidin) 1947-Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya), Levski (Plovdiv), Spartak (Sofiya)
1948/49-Dinamo (Sofiya), SDNV (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya) 1950-Dinamo (Sofiya), Stroitel (Sofiya), Akademik (Sofiya) 1951-SDNV (Sofiya), Spartak (Sofiya), Dinamo (Sofiya)
1952-SDNV (Sofiya), Spartak (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya) 1953-Dinamo (Sofiya), OSQ (Sofiya), VMS (Varna) 1954-SDNA (Sofiya), Udarnik (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya)
1955-SDNA (Sofiya), Udarnik (Sofiya), Spartak (Varna) 1956-SDNA (Sofiya), Dinamo (Sofiya), SKNA (Plovdiv) 1957-SDNA (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya), Dinamo (Sofiya)
1958-SDNA (Sofiya), Levski (Sofiya), Spartak (Pleven) 1958/59-SDNA (Sofiya), Slaviya (Sofiya), Levski (Sofiya) 1959/60-SDNA (Sofiya), Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya)
1960/61-SDNA (Sofiya), Levski (Sofiya), Botev (Plovdiv) 1961/62-SDNA (Sofiya), Spartak (Plovdiv), Levski (Sofiya) 1962/63-Spartak (Plovdiv), Botev (Plovdiv), SDNA (Sofiya)
1963/64-Lokomotiv (Sofiya), Levski (Sofiya), Slaviya (Sofiya) 1964/65-Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya), Slaviya (Sofiya) 1965/66-SSK (Sofiya), Levski (Sofiya), Slaviya (Sofiya)
1966/67-Botev (Plovdiv), Slaviya (Sofiya), Levski (Sofiya) 1967/68-Levski (Sofiya), SSK (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya) 1968/69-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Lokomotiv (Plovdiv)
1969/70-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), JSK-Slavia (Sofiya) 1970/71-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Botev (Vratsa) 1971/72-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Beroe (Stara Zagora)
1972/73-SSK (Sofiya), Lokomotiv (Plovdiv), Slaviya (Sofiya) 1973/74-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), Lokomotiv (Plovdiv) 1974/75-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Slaviya (Sofiya)
1975/76-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Akademik (Sofiya) 1976/77-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), Marek (Dupnica) 1977/78-Lokomotiv (Sofiya), SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya)
1978/79-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya) 1979/80-SSK (Sofiya), Slaviya (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya) 1980/81-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Trakya (Plovdiv)
1981/82-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Slaviya (Sofiya) 1982/83-SSK (Sofiya), Levski-Spartak (Sofiya), Trakya (Plovdiv) 1983/84-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), JSK-Spartak (Varna)
1984/85-Levski-Spartak (Sofiya), SSK (Sofiya), Trakya (Plovdiv) 1985/86-Beroe (Stara Zagora), Trakya (Plovdiv), Slaviya (Sofiya) 1986/87-SFKA Sredets (Sofiya), Vitosha (Sofiya), Trakya (Plovdiv)
1987/88-Vitosha (Sofiya), SFKA Sredets (Sofiya), Trakya (Plovdiv) 1988/89-SFKA Sredets (Sofiya), Vitosha (Sofiya), Eter (Veliko Tarnovo) 1989/90-SSKA (Sofiya), Slaviya (Sofiya), Eter (Veliko Tarnovo)
1990/91-Eter (Veliko Tarnovo), SSKA (Sofiya), Slaviya (Sofiya) 1991/92-SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya), Lokomotiv (Plovdiv) 1992/93-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Botev (Plovdiv)
1993/94-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Botev (Plovdiv) 1994/95-Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya), Botev (Plovdiv) 1995/96-Levski (Sofiya), Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya)
1996/97-SSKA (Sofiya), Neftkimya (Burqas), Slaviya (Sofiya) 1997/98-Litex (Lovech), Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya) 1998/99-Litex (Lovech), Levski (Sofiya), Levski (Kyustendil)
1999/00-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Velbage (Kyustendil) 2000/01-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Velbage (Kyustendil) 2001/02-Levski (Sofiya), Litex (Lovech), SSKA (Sofiya)
2002/03-SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya), Litex (Lovech) 2003/04-Lokomotiv (Plovdiv), Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya) 2004/05-SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya), Lokomotiv (Plovdiv)
2005/06-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Litex (Lovech) 2006/07-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya) 2007/08-SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya), Lokomotiv (Sofiya)
2008/09-Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya), Qara dəniz (Varna) 2009/10-Litex (Lovech), SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya) 2010/11-Litex (Lovech), Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya)
2011/12-Ludogorets (Razgrad), SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya) 2012/13-Ludogorets (Razgrad), Levski (Sofiya), SSKA (Sofiya) 2013/14-Ludogorets (Razgrad), SSKA (Sofiya), Litex (Lovech)
2014/15-Ludogorets (Razgrad), Beroe (Stara Zagora), Lokomotiv (Sofiya) 2015/16-Ludogorets (Razgrad), Levski (Sofiya), Beroe (Stara Zagora) 2016/17-Ludogorets (Razgrad), SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya)
2017/18-Ludogorets (Razgrad), SSKA (Sofiya), Levski (Sofiya)

İngiltərə Premyer liqasıAzərbaycan Premyer Liqasıİtaliya çempionatı-A Seriyası

Fikirlərinizi bildirin.