Belçika milli futbol komandası — Belçikanı beynəlxalq futbol turnirlrində təmsil edən milli futbol komandası. Belçika milli futbol komandası 1985-ci ildə yaradılıb.

Belçika

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 AS Eupen 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Anderlecht 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Antwerp 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Beerschot 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Cercle Brugge 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Club Brugge 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Genk 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Gent 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 KV Oostende 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Kortrijk 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Mechelen 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Oud-Heverlee Leuven 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 RFC Seraing 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Sint-Truidense VV 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Charleroi 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Standard Liège 0 0 0 0 0 0 +0 0
17 Union Saint-Gi… 0 0 0 0 0 0 +0 0
18 SV Zulte Waregem 0 0 0 0 0 0 +0 0
Gözlənilən oyunlar/
23/07/2021
Standard Liège 22:45 Genk
24/07/2021
Oud-Heverlee Leuven 18:15 SV Zulte Waregem
Kortrijk 20:30 RFC Seraing
Beerschot 20:30 Cercle Brugge
KV Oostende 22:45 Charleroi
25/07/2021
Mechelen 15:30 Antwerp
Club Brugge 18:00 AS Eupen
Anderlecht 20:30 Union Saint-Gi…
Sint-Truidense VV 23:00 Gent
30/07/2021
Genk 22:45 KV Oostende
31/07/2021
Charleroi 18:15 Sint-Truidense VV
RFC Seraing 20:30 Mechelen
Cercle Brugge 20:30 Oud-Heverlee Leuven
AS Eupen 22:45 Anderlecht
01/08/2021
Union Saint-Gi… 15:30 Club Brugge
SV Zulte Waregem 18:00 Standard Liège
Gent 20:30 Beerschot
Antwerp 23:00 Kortrijk
06/08/2021
Club Brugge 22:45 Cercle Brugge
Başa çatmış oyunlar
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Tubize 4 4 0 0 14 2 +12 12
2 RAAL La Louvière 3 3 0 0 15 0 +15 9
3 Ganshoren 3 2 1 0 6 4 +2 7
4 Stockay-Warfusée 4 2 1 1 6 5 +1 7
5 Hamoir 4 2 0 2 10 7 +3 6
6 Couvin-Mariembourg 3 2 0 1 8 5 +3 6
7 US Givry 4 1 2 1 6 6 +0 5
8 Jette 2 1 0 1 4 2 +2 3
9 Solières Sport 3 1 0 2 6 6 +0 3
10 Verlaine 2 1 0 1 1 3 -2 3
11 Waremme 3 1 0 2 5 9 -4 3
12 RES Durbuy 4 1 0 3 7 14 -7 3
13 Meux 3 0 3 0 4 4 +0 3
14 Rebecq 2 0 2 0 2 2 +0 2
15 Acren-Lessines 2 0 1 1 3 4 -1 1
16 Warnant 2 0 0 2 2 6 -4 0
17 Excelsior Virton 4 0 0 4 0 20 -20 0
Gözlənilən oyunlar/
17/10/2020
Tubize 22:00 Hamoir
RAAL La Louvière 22:00 Rebecq
RES Durbuy 22:00 Jette
18/10/2020
Couvin-Mariembourg 17:00 US Givry
Stockay-Warfusée 17:00 Warnant
Waremme 17:00 Excelsior Virton
Acren-Lessines 17:00 Meux
Solières Sport 17:00 Ganshoren
24/10/2020
Meux 22:00 Solières Sport
RAAL La Louvière 22:00 Acren-Lessines
Rebecq 22:00 Verlaine
25/10/2020
Ganshoren 19:00 Couvin-Mariembourg
Hamoir 19:00 Waremme
Warnant 19:00 Excelsior Virton
Jette 19:00 Tubize
US Givry 19:00 RES Durbuy
29/10/2020
Jette 00:00 Rebecq
Verlaine 00:00 Ganshoren
Başa çatmış oyunlar
14/10/2020
US Givry 0 - 1 Verlaine
Acren-Lessines 2 - 3 Ganshoren
11/10/2020
Diegem Sport 2 - 4 Londerzeel
Hamoir 1 - 4 Solières Sport
Merelbeke 3 - 0 Westhoek
Ganshoren 2 - 2 Meux
Waremme 1 - 2 Tubize
US Givry 2 - 2 Stockay-Warfusée
Bocholt 2 - 0 Houtvenne
Berchem Sport 1 - 1 Lyra-Lierse Be…
10/10/2020
Hoogstraten 1 - 1 Sporting Hasselt
Excelsior Virton 0 - 5 RES Durbuy
Harelbeke 1 - 1 Gullegem
Rebecq 1 - 1 Acren-Lessines
Ninove 4 - 2 Ronse
Dikkelvenne 1 - 1 RFC Wetteren
Oudenaarde 1 - 2 KRC Gent
07/10/2020
Pepingen-Halle 1 - 0 Eendracht Aalst
Meux 1 - 1 Rebecq
RES Durbuy 0 - 4 Waremme
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Beerschot 36 21 8 7 64 39 25 71
2 Lierse Kempenzonen 36 19 14 3 68 38 30 71
3 Bocholt 36 19 7 10 52 41 11 64
4 KSC Hasselt 36 18 6 12 64 41 23 60
5 RUW Ciney 36 17 6 13 57 42 15 57
6 Sprimont C. 36 16 8 12 56 43 13 56
7 FC Liege 36 15 8 13 58 56 2 53
8 Hamoir 36 15 7 14 70 74 -4 52
9 Rupel Boom 36 15 6 15 65 55 10 51
10 Berchem 36 14 8 14 51 55 -4 50
11 Cappellen FC 36 14 7 15 51 56 -5 49
12 Hoogstraten 36 13 9 14 60 60 0 48
13 Walhain 36 12 11 13 48 57 -9 47
14 Tempo Overijse 36 12 9 15 47 56 -9 45
15 Kelmis 36 12 4 20 44 59 -15 40
16 Tienen 36 10 10 16 52 56 -4 40
17 Grimbergen 36 9 7 20 38 55 -17 34
18 KV.Woluwe-Zaventem 36 9 6 21 34 61 -27 33
19 Diegem 36 8 7 21 33 68 -35 31
Gözlənilən oyunlar/
Başa çatmış oyunlar
01/01/1970
Kelmis -
Tienen -
Grimbergen -
Berchem -
Diegem -
Sprimont C. -
Tempo Overijse -
FC Liege -
Beerschot -
KV.Woluwe-Zaventem -
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Stade Disonais 3 2 1 0 7 2 +5 7
2 Mormont 3 2 1 0 6 2 +4 7
3 Richelle United 2 2 0 0 6 2 +4 6
4 Habay-la-Neuve 3 2 0 1 7 7 +0 6
5 Herstal 3 2 0 1 5 5 +0 6
6 Jodoigne 4 2 0 2 8 9 -1 6
7 Raeren-Eynatten 3 1 1 1 6 5 +1 4
8 Onhaye 3 1 0 2 7 5 +2 3
9 Rochefort 2 1 0 1 4 5 -1 3
10 Aywaille 2 1 0 1 3 4 -1 3
11 Huy 3 1 0 2 5 8 -3 3
12 Oppagne-Wéris 2 0 1 1 1 2 -1 1
13 Gouvy 2 0 1 1 3 5 -2 1
14 Sprimont 2 0 1 1 1 3 -2 1
15 Wanze / Bas-Oha 1 0 0 1 0 2 -2 0
16 Marloie Sport 2 0 0 2 4 7 -3 0
Gözlənilən oyunlar/
17/10/2020
PAC Buzet 21:30 Stockel
Jeunesse Tamines 21:30 Union Namur
Sprimont 22:00 Rochefort
Renaissance Mo… 22:00 Entité Manageoise
18/10/2020
Ostiches 17:00 Rapid Symphorinois
Aische 17:00 Stade Brainois
Braine 17:00 Gosselies Sports
SG-Tertre-Hautrage 17:00 Tournai
Binche 17:00 Crossing Schae…
Aywaille 17:00 Onhaye
Mormont 17:00 Huy
Habay-la-Neuve 17:00 Jodoigne
Wanze / Bas-Oha 17:00 Oppagne-Wéris
Gouvy 17:00 Richelle United
Marloie Sport 17:00 Stade Disonais
Herstal 17:00 Raeren-Eynatten
Başa çatmış oyunlar
14/10/2020
Oppagne-Wéris 1 - 2 Mormont
Crossing Schae… 4 - 0 SG-Tertre-Hautrage
11/10/2020
Jodoigne 2 - 0 Aywaille
Eendracht Termien 2 - 1 Sint-Lenaarts
Eppegem 1 - 1 Wolvertem Merchtem
Gosselies Sports 1 - 4 Jeunesse Tamines
Stade Brainois 0 - 1 Ostiches
Entité Manageoise 1 - 0 Braine
Huy 0 - 2 Herstal
Stade Disonais 4 - 1 Habay-la-Neuve
Raeren-Eynatten 3 - 1 Sprimont
Stockel 2 - 4 Binche
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Ternesse 5 4 1 0 11 5 +6 13
2 Wezel 5 3 2 0 9 1 +8 11
3 Geel 4 3 1 0 6 2 +4 10
4 Berg en Dal 5 3 1 1 6 1 +5 10
5 Oppuurs 5 2 2 1 10 9 +1 8
6 K. Kontich 4 2 1 1 7 2 +5 7
7 Retie 5 2 1 2 9 10 -1 7
8 Ranst 5 2 0 3 11 8 +3 6
9 Bevel 5 1 2 2 5 7 -2 5
10 Antonia 5 1 2 2 3 9 -6 5
11 Vosselaar 4 1 1 2 7 9 -2 4
12 Bornem 4 1 1 2 6 9 -3 4
13 Kalmthout 5 1 1 3 9 10 -1 4
14 Vorselaar 5 1 0 4 4 12 -8 3
15 Eendracht Zoersel 2 0 1 1 2 5 -3 1
16 Rapid Leest 4 0 1 3 3 9 -6 1
Gözlənilən oyunlar/
11/09/2020
Libramont 22:30 Bastogne
19/09/2020
Bastogne 22:00 Florenville
20/09/2020
Fernelmont-Hem… 17:00 Grand-Leez
27/09/2020
Vaux-Noville 17:00 Bastogne
03/10/2020
Bastogne 22:00 Sartoise
04/10/2020
Meix-Devant-Virton 22:00 Saint-Hubert
10/10/2020
Libramont 21:00 La Roche
Jeunesse Freyl… 21:00 Longlier
Saint-Hubert 22:00 Bastogne
Sartoise 22:00 Aubange
Başa çatmış oyunlar
14/10/2020
Walhain 0 - 8 Grez-Doiceau
NSeth Berchem 2 - 0 Saint-Josse
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
Gözlənilən oyunlar/
Başa çatmış oyunlar
Klubların nəaliyyətləri:
Klublar
Çempion
Vitse-çempion
Bürünc mükafat
Anderlecht 34 (1947, 1949, 1950, 1952, 1954, 1955, 1956, 1959, 1962, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1972, 1974, 1981, 1985, 1986, 1987, 1991, 1993, 1994, 1995, 2000, 2001, 2004, 2006, 2007, 2010, 2012, 2013, 2014, 2017) 21 (1943/44, 1947/48, 1952/53, 1956/57, 1959/60, 1975/76, 1976/77, 1977/78, 1978/79, 1981/82, 1982/83, 1983/84, 1988/89, 1989/90, 1991/92, 1995/96, 2002/03, 2004/05, 2007/08, 2008/09, 2015/16) 10 (1945/46, 1960/61, 1962/63, 1970/71, 1974/75, 1998/99, 2001/02, 2010/11, 2014/15, 2017/18)
Brugge 15 (1919/20, 1972/73, 1975/76, 1976/77, 1977/78, 1979/80, 1987/88, 1989/90, 1991/92, 1995/96, 1997/98, 2002/03, 2004/05, 2015/16, 2017/18) 23 (1898/99, 1899/00, 1905/06, 1909/10, 1910/11, 1966/67, 1967/68, 1969/70, 1970/71, 1971/72, 1984/85, 1985/86, 1993/94, 1996/97, 1998/99, 1999/00, 2000/01, 2001/02, 2003/04, 2011/12, 2014/15, 2016/17, 2018/19) 14 (1903/04, 1904/05, 1906/07, 1907/08, 1908/09, 1983/84, 1986/87, 1994/95, 2005/06, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2012/13, 2013/14)
Royale Union 11 (1903/04, 1904/05, 1905/06, 1906/07, 1908/09, 1909/10, 1912/13, 1922/23, 1932/33, 1933/34, 1934/35) 8 (1902/03, 1907/08, 1911/12, 1913/14, 1919/20, 1920/21, 1921/22, 1923/24) 7 (1901/02, 1924/25, 1931/32, 1935/36, 1936/37, 1937/38, 1955/56)
Royal Standard de Liège 10 (1957/58, 1960/61, 1962/63, 1968/69, 1969/70, 1970/71, 1981/82, 1982/83, 2007/08, 2008/09) 13 (1925/26, 1927/28, 1935/36, 1961/62, 1964/65, 1972/73, 1979/80, 1992/93, 1994/95, 2005/06, 2010/11, 2013/14, 2017/18) 19 (1926/27, 1933/34, 1948/49, 1954/55, 1958/59, 1963/64, 1965/66, 1967/68, 1971/72, 1976/77, 1977/78, 1978/79, 1980/81, 1985/86, 1991/92, 2000/01, 2003/04, 2006/07, 2018/19)
Koninklijke Beerschot 7 (1921/22, 1923/24, 1924/25, 1925/26, 1927/28, 1937/38, 1938/39) 7 (1900/01, 1922/23, 1926/27, 1928/29, 1936/37, 1941/42, 1942/43) 5 (1902/03, 1920/21, 1943/44, 1952/53, 1964/65)
Rasinq (Brüssel) 6 (1896/97, 1899/00, 1900/01, 1901/02, 1902/03, 1907/08) 4 (1897/98, 1903/04, 1904/05, 1906/07) 3 (1905/06, 1911/12, 1912/13)
Darinq (Brüssel) 5 (1911/12, 1913/14, 1920/21, 1935/36, 1936/37) 4 (1908/09, 1912/13, 1933/34, 1937/38) 4 (1910/11, 1919/20, 1925/26, 1934/35)
Royal Football Club de Liège 5 (1895/96, 1897/98, 1898/99, 1951/52, 1952/53) 3 (1896/97, 1958/59, 1960/61) 4 (1947/48, 1966/67, 1984/85, 1988/89)
Royal Antwerp Football Club 4 (1928/29, 1930/31, 1943/44, 1956/57) 11 (1895/96, 1924/25, 1929/30, 1931/32, 1932/33, 1945/46, 1955/56, 1957/58, 1962/63, 1973/74, 1974/75) 7 (1896/97, 1921/22, 1941/42, 1951/52, 1961/62, 1982/83, 1987/88)
Yellow Red Koninklijke Voetbalclub Mechelen 4 (1942/43, 1945/46, 1947/48, 1988/89) 5 (1930/31, 1953/54, 1986/87, 1987/88, 1990/91) 3 (1946/47, 1989/90, 1992/93)
Koninklijke Lierse Sportkring 4 (1931/32, 1941/42, 1959/60, 1996/97) 2 (1934/35, 1938/39) 2 (1942/43, 1968/69)
Koninklijke Racing Club Genk 4 (1998/99, 2001/02, 2010/11, 2018/19) 2 (1997/98, 2006/07) 2 (2004/05, 2011/12)
Cercle Brugge Koninklijke Sportvereniging 3 (1910/11, 1926/27, 1929/30) 6 (1909/10, 1913/14, 1922/23, 1923/24, 1927/28, 1932/33)
Koninklijke Sportkring Beveren 2 (1978/79, 1983/84)
Koninklijke Atletiek Associatie Gent 1 (2014/15) 2 (1954/55, 2009/10) 9 (1953/54, 1956/57, 1957/58, 1969/70, 1981/82, 1990/91, 1999/00, 2015/16, 2016/17)
Racing White Daring Molenbeek 1 (1974/75) 3 (1973/74, 1975/76, 1979/80)

Rusiya Premyer LiqasıTürkiyə futbol ligasıAlmanya Bundesliqa

Fikirlərinizi bildirin.