Avstriya Futbol Federasiyası (alm. Österreichischer Fußball-Bund, qısaca ÖFB‎), Avstriyadakı futbol fəaliyyətlərini genişlətmək, futbolun inkişaf etməsini və ölkə xaricinə yayılmasını təmin etmək, qərarlar almaq və tətbiq etmək üçün yaradılmış qurumdur.

1984-cü ildə ölkənin ilk futbol klubu Vyanada First Vienna FC adı altında quruldu. 10 il sonra, 1904-cü ildə isə Avstriya Futbol Federasiyası quruldu. Quruluşundan yalnızca 1 il sonra, 1905-ci ildə FİFA üzvü oldu.

Avstriya

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 LASK 22 17 3 2 50 20 +30 54
2 Red Bull Salzburg 22 14 6 2 74 26 +48 48
3 Rapid Wien 22 11 7 4 47 26 +21 40
4 Wolfsberger AC 22 11 5 6 50 27 +23 38
5 Puntigamer Sturm Graz 22 9 5 8 37 28 +9 32
6 Hartberg 22 8 5 9 36 50 -14 29
7 Austria Wien 22 5 10 7 33 36 -3 25
8 Rheindorf Altach 22 7 3 12 34 44 -10 24
9 Trenkwalder Admira 22 4 7 11 22 43 -21 19
10 Swarovski Tirol 22 5 4 13 26 50 -24 19
11 Mattersburg 22 5 3 14 26 52 -26 18
12 St. Pölten 22 3 8 11 21 54 -33 17
Gözlənilən oyunlar/
14/03/2020
Austria Wien 21:00 Trenkwalder Admira
Swarovski Tirol 21:00 St. Pölten
Mattersburg 21:00 Rheindorf Altach
15/03/2020
Puntigamer Sturm Graz 18:30 Wolfsberger AC
LASK 18:30 Hartberg
Red Bull Salzburg 21:00 Rapid Wien
21/03/2020
Trenkwalder Admira 21:00 Mattersburg
Rheindorf Altach 21:00 Swarovski Tirol
St. Pölten 21:00 Austria Wien
22/03/2020
Hartberg 18:30 Red Bull Salzburg
Wolfsberger AC 18:30 LASK
Rapid Wien 21:00 Puntigamer Sturm Graz
04/04/2020
Austria Wien 19:00 Rheindorf Altach
St. Pölten 19:00 Trenkwalder Admira
Swarovski Tirol 19:00 Mattersburg
05/04/2020
Puntigamer Sturm Graz 16:30 Red Bull Salzburg
Wolfsberger AC 16:30 Hartberg
LASK 19:00 Rapid Wien
Başa çatmış oyunlar
08/03/2020
Red Bull Salzburg 2 - 0 Puntigamer Sturm Graz
Mattersburg 0 - 1 LASK
07/03/2020
Austria Wien 0 - 0 St. Pölten
Trenkwalder Admira 2 - 0 Rheindorf Altach
Wolfsberger AC 2 - 2 Rapid Wien
Hartberg 0 - 3 Swarovski Tirol
02/03/2020
Rheindorf Altach 3 - 2 Red Bull Salzburg
01/03/2020
LASK 5 - 1 Hartberg
Puntigamer Sturm Graz 1 - 1 Austria Wien
St. Pölten 0 - 4 Wolfsberger AC
Rapid Wien 3 - 1 Mattersburg
Swarovski Tirol 1 - 1 Trenkwalder Admira
23/02/2020
Austria Wien 2 - 2 Red Bull Salzburg
Hartberg 2 - 2 Rapid Wien
LASK 4 - 1 St. Pölten
22/02/2020
Trenkwalder Admira 0 - 2 Puntigamer Sturm Graz
Mattersburg 0 - 0 Rheindorf Altach
Swarovski Tirol 2 - 0 Wolfsberger AC
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 SV Josko Ried 19 14 3 2 40 18 +22 45
2 Austria Klagenfurt 19 10 7 2 38 25 +13 37
3 Wacker Innsbruck 19 9 3 7 27 26 +1 30
4 Vorwärts Steyr 19 7 6 6 26 21 +5 27
5 Liefering 19 7 6 6 38 34 +4 27
6 Lafnitz 19 7 6 6 26 26 +0 27
7 Austria Lustenau 19 8 2 9 38 38 +0 26
8 Austria Wien II 19 7 3 9 38 35 +3 24
9 Juniors OÖ 19 6 6 7 33 34 -1 24
10 Blau-Weiß Linz 19 6 5 8 34 39 -5 23
11 Amstetten 19 5 7 7 29 35 -6 22
12 Dornbirn 19 5 7 7 28 35 -7 22
13 Horn 19 5 6 8 39 41 -2 21
14 Floridsdorfer AC 19 5 6 8 22 29 -7 21
15 Grazer AK 19 4 7 8 25 32 -7 19
16 Kapfenberger SV 19 5 4 10 25 38 -13 19
Gözlənilən oyunlar/
13/03/2020
Grazer AK 23:10 Austria Lustenau
SV Josko Ried 23:10 Lafnitz
Austria Wien II 23:10 Blau-Weiß Linz
Horn 23:10 Liefering
Floridsdorfer AC 23:10 Vorwärts Steyr
Juniors OÖ 23:10 Wacker Innsbruck
14/03/2020
Dornbirn 18:30 Amstetten
15/03/2020
Austria Klagenfurt 14:30 Kapfenberger SV
20/03/2020
Grazer AK 23:10 SV Josko Ried
Vorwärts Steyr 23:10 Horn
Blau-Weiß Linz 23:10 Austria Klagenfurt
21/03/2020
Liefering 18:30 Floridsdorfer AC
Lafnitz 18:30 Austria Wien II
Austria Lustenau 18:30 Juniors OÖ
Kapfenberger SV 18:30 Dornbirn
22/03/2020
Amstetten 14:30 Wacker Innsbruck
Başa çatmış oyunlar
10/03/2020
Kapfenberger SV 2 - 2 Juniors OÖ
08/03/2020
Amstetten 1 - 2 SV Josko Ried
07/03/2020
Wacker Innsbruck 1 - 0 Floridsdorfer AC
Austria Lustenau 2 - 3 Austria Wien II
Liefering 4 - 1 Lafnitz
Austria Klagenfurt 1 - 1 Dornbirn
06/03/2020
Horn 4 - 2 Grazer AK
Blau-Weiß Linz 2 - 0 Vorwärts Steyr
01/03/2020
Dornbirn 0 - 4 Wacker Innsbruck
29/02/2020
Liefering 3 - 1 Austria Klagenfurt
Blau-Weiß Linz 1 - 1 Grazer AK
Lafnitz 0 - 3 Kapfenberger SV
28/02/2020
SV Josko Ried 1 - 0 Austria Lustenau
Floridsdorfer AC 3 - 3 Horn
Austria Wien II 3 - 0 Amstetten
Vorwärts Steyr 0 - 0 Juniors OÖ
23/02/2020
Wacker Innsbruck 1 - 1 Vorwärts Steyr
Grazer AK 1 - 2 Floridsdorfer AC
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Sturm Graz II 17 10 4 3 39 20 +19 34
2 Allerheiligen 17 10 3 4 35 23 +12 33
3 Hertha 17 10 2 5 42 26 +16 32
4 Gurten 17 9 4 4 35 19 +16 31
5 Bad Gleichenberg 17 9 2 6 44 33 +11 29
6 Wolfsberger AC II 17 9 2 6 39 30 +9 29
7 Union Vöcklamarkt 17 9 2 6 41 34 +7 29
8 St. Anna 17 8 4 5 29 20 +9 28
9 Weiz 17 8 3 6 37 29 +8 27
10 Gleisdorf 09 17 8 3 6 34 26 +8 27
11 Deutschlandsbe… 17 6 4 7 31 24 +7 22
12 Kalsdorf 17 5 5 7 18 28 -10 20
13 Ried II 17 4 3 10 25 32 -7 15
14 Wolfsberg 17 3 5 9 26 36 -10 14
15 Stadl-Paura 17 2 1 14 15 72 -57 7
16 Wels 17 1 3 13 13 51 -38 6
Gözlənilən oyunlar/
13/03/2020
Deutschlandsbe… 23:00 Weiz
Wiener Viktoria 23:00 Rapid Wien II
Wolfsberg 23:00 Stadl-Paura
Allerheiligen 23:00 Gleisdorf 09
Kalsdorf 23:00 Hertha
Bruck/Leitha 23:00 Wiener SC
Wels 23:00 Wolfsberger AC II
Draßburg 23:30 Traiskirchen
Ebreichsdorf 23:30 Stripfing
Wiener Neustadt 23:30 Mattersburg II
Mannsdorf-Groß… 23:30 Neusiedl
14/03/2020
Gurten 19:00 Bad Gleichenberg
Team Wiener Linien 20:00 Leobendorf
Mauerwerk 21:00 Admira II
Salzburger AK 21:00 Pinzgau Saalfelden
Sturm Graz II 21:00 Union Vöcklamarkt
St. Anna 23:00 Ried II
15/03/2020
Dornbirner SV 15:00 Hohenems
Wörgl 19:00 Schwaz
Başa çatmış oyunlar
08/03/2020
Traiskirchen 1 - 3 Mannsdorf-Groß…
Admira II 1 - 2 Draßburg
Wolfsberger AC II 2 - 0 Kalsdorf
07/03/2020
Team Wiener Linien 3 - 0 Bruck/Leitha
Wiener Viktoria 2 - 1 Leobendorf
Stripfing 1 - 0 Wiener Neustadt
Hertha 6 - 3 Wolfsberg
Ried II 1 - 2 Allerheiligen
Stadl-Paura 3 - 2 Deutschlandsbe…
Bad Gleichenberg 2 - 2 Sturm Graz II
Gleisdorf 09 1 - 1 Gurten
06/03/2020
Wiener SC 1 - 2 Ebreichsdorf
Weiz 3 - 0 St. Anna
Mattersburg II 4 - 1 Mauerwerk
Neusiedl 2 - 2 Rapid Wien II
Union Vöcklamarkt 4 - 1 Wels
29/02/2020
Mauerwerk 2 - 0 Stripfing
Wiener Viktoria 3 - 0 Neusiedl
Mannsdorf-Groß… 1 - 1 Admira II
Bruck/Leitha 1 - 1 Leobendorf
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Gmünd 16 10 3 3 30 14 +16 33
2 St. Jakob Rosental 16 10 2 4 33 20 +13 32
3 Treibach 16 9 3 4 33 23 +10 30
4 ATUS Ferlach 16 8 3 5 25 19 +6 27
5 Lendorf 16 7 4 5 29 21 +8 25
6 Bleiburg 16 7 4 5 23 21 +2 25
7 St. Michael Bl… 16 7 4 5 27 29 -2 25
8 Maria Saal 16 5 7 4 31 24 +7 22
9 Dellach im Gailtal 16 6 4 6 38 34 +4 22
10 Spittal 16 5 6 5 28 28 +0 21
11 Völkermarkt 16 5 6 5 21 23 -2 21
12 Feldkirchen Kä… 16 4 6 6 24 32 -8 18
13 KAC 16 4 5 7 18 27 -9 17
14 Köttmannsdorf 16 2 6 8 12 19 -7 12
15 Kraig 16 3 2 11 16 37 -21 11
16 SAK Klagenfurt 16 3 1 12 17 34 -17 10
Gözlənilən oyunlar/
13/03/2020
Schwechat 22:00 ASV 13
Gerasdorf Stam… 22:00 Favoritner AC
Gnas 23:00 Leoben
Union St. Florian 23:00 SV Wallern
Union Edelweiß 23:00 Weißkirchen / …
St. Pölten II 23:00 Langenrohr
Union RB Weinl… 23:00 Mettersdorf
Bruck an der Mur 23:00 Lebring
Leithaprodersdorf 23:30 Horitschon
Parndorf 23:30 Oberwart / Rot…
Ardagger 23:30 Gaflenz
Mannersdorf 23:30 Waidhofen / Thaya
Kilb 23:30 Kottingbrunn
USC Rohrbach 23:30 Scheiblingkirchen
14/03/2020
First Vienna 00:00 Wienerberg
Başa çatmış oyunlar
08/03/2020
Slovan HAC 0 - 0 Schwechat
07/03/2020
Markt Allhau 2 - 0 Leithaprodersdorf
Oberpetersdorf 5 - 1 Güssing
St. Margarethe… 0 - 3 Ritzing
Donau 2 - 1 Fach-Donaufeld
Scheiblingkirchen 1 - 0 Ortmann
Donau Linz 0 - 2 St. Martin i.M.
Grün Weiß Mich… 2 - 1 Bad Schallerbach
Retz 0 - 4 USC Rohrbach
Kilb 3 - 2 St. Pölten II
Oedt 1 - 0 Union Perg
Siegendorf 4 - 0 Eltendorf
Horitschon 1 - 1 Pinkafeld
Pöttinger Grie… 1 - 0 Friedburg / Pö…
Elektra 0 - 2 First Vienna
ASV 13 1 - 1 Gerasdorf Stam…
Post 4 - 1 Union Mauer
Wienerberg 0 - 4 Stadlau
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Red Bull Akade… 12 11 1 0 49 9 +40 34
2 Rapid Wien U18 12 8 2 2 35 21 +14 26
3 Admira U18 12 8 0 4 28 24 +4 24
4 Sturm Graz U18 12 7 2 3 26 20 +6 23
5 Austria Wien U18 12 7 1 4 41 26 +15 22
6 St. Pölten U18 12 7 0 5 28 32 -4 21
7 Wolfsberger AC U18 12 4 2 6 19 21 -2 14
8 LASK Juniors O… 12 4 1 7 31 33 -2 13
9 Tirol U18 12 4 0 8 22 36 -14 12
10 Ried U18 12 3 0 9 20 37 -17 9
11 Vorarlberg U18 12 3 0 9 11 32 -21 9
12 Burgenland U18 12 1 1 10 13 32 -19 4
Gözlənilən oyunlar/
14/03/2020
Rapid Wien U18 14:30 Tirol U18
Burgenland U18 16:00 Vorarlberg U18
Red Bull Akade… 19:00 Austria Wien U18
Wolfsberger AC U18 19:00 Sturm Graz U18
St. Pölten U18 19:00 Ried U18
LASK Juniors O… 19:15 Admira U18
20/03/2020
Austria Wien U18 22:00 St. Pölten U18
21/03/2020
Tirol U18 17:00 Burgenland U18
Red Bull Akade… 18:00 Vorarlberg U18
Admira U18 19:00 Wolfsberger AC U18
Ried U18 19:00 LASK Juniors O…
Sturm Graz U18 20:00 Rapid Wien U18
04/04/2020
Red Bull Akade… 17:00 Burgenland U18
Rapid Wien U18 17:00 Admira U18
St. Pölten U18 17:00 Vorarlberg U18
LASK Juniors O… 17:00 Austria Wien U18
Wolfsberger AC U18 17:00 Ried U18
Sturm Graz U18 18:00 Tirol U18
Başa çatmış oyunlar
07/03/2020
Sturm Graz U18 1 - 4 LASK Juniors O…
Rapid Wien U18 2 - 1 Wolfsberger AC U18
Ried U18 0 - 5 Red Bull Akade…
Tirol U18 1 - 2 Vorarlberg U18
Austria Wien U18 5 - 1 Burgenland U18
St. Pölten U18 4 - 2 Admira U18
29/02/2020
Vorarlberg U18 0 - 2 Red Bull Akade…
20/11/2019
Red Bull Akade… 3 - 1 Wolfsberger AC U18
16/11/2019
Wolfsberger AC U18 1 - 2 Admira U18
13/11/2019
Admira U18 0 - 6 Rapid Wien U18
09/11/2019
Admira U18 1 - 4 Red Bull Akade…
Ried U18 0 - 2 Burgenland U18
Sturm Graz U18 3 - 1 St. Pölten U18
Rapid Wien U18 4 - 1 LASK Juniors O…
Wolfsberger AC U18 2 - 0 Tirol U18
Austria Wien U18 8 - 0 Vorarlberg U18
02/11/2019
Red Bull Akade… 4 - 0 Sturm Graz U18
St. Pölten U18 3 - 2 Rapid Wien U18
Tirol U18 4 - 3 Austria Wien U18
Vorarlberg U18 1 - 3 Ried U18
Çempionların siyahısı:

 

1912 Rapid Wien 1948 Rapid Wien 1984 Austria Vienna
1913 Rapid Wien 1949 Austria Vienna 1985 Austria Vienna
1914 Viner AF 1950 Austria Vienna 1986 Austria Vienna
1915 Viner AK 1951 Rapid Wien 1987 Rapid Wien
1916 Rapid Wien 1952 Rapid Wien 1988 Rapid Wien
1917 Rapid Wien 1953 Austria Vienna 1989 Swarovski Tirol
1918 Floridsdorfer 1954 Rapid Wien 1990 Swarovski Tirol
1919 Rapid Wien 1955 Erste Viennere 1991 Austria Vienna
1920 Rapid Wien 1956 Rapid Wien 1992 Austria Vienna
1921 Rapid Wien 1957 Rapid Wien 1993 Austria Vienna
1922 Viner 1958 Viner 1994 Salzburg
1923 Rapid Wien 1959 Viner 1995 Salzburg
1924 Amater 1960 Rapid Wien 1996 Rapid Wien
1925 Hakoah Wien 1961 Austria Vienna 1997 Salzburg
1926 Amater 1962 Austria Vienna 1998 Sturm Graz
1927 Admira Viennere 1963 Austria Vienna 1999 Sturm Graz
1928 Admira Viennere 1964 Rapid Wien 2000 Tirol
1929 Rapid Wien 1965 Linz 2001 Tirol
1930 Rapid Wien 1966 Admira Viennere 2002 Tirol
1931 Erste Viennere 1967 Rapid Wien 2003 Austria Vienna
1932 Admira Viennere 1968 Rapid Wien 2004 Grazer Athletik-Klub
1933 Erste Viennere 1969 Austria Vienna 2005 Rapid Wien
1934 Admira Viennere 1970 Austria Vienna 2006 Austria Vienna
1935 Rapid Wien 1971 Wacker Innsbruck 2007 Red Bull Salzburg
1936 Admira Viennere 1972 Wacker Innsbruck 2008 Rapid Wien
1937 Admira Viennere 1973 Wacker Innsbruck 2009 Red Bull Salzburg
1938 Rapid Wien 1974 Fest Linz 2010 Red Bull Salzburg
1939 Admira Viennere 1975 Wacker Innsbruck 2011 Sturm Graz
1940 Rapid Wien 1976 Austria Vienna/VAK 2012 Red Bull Salzburg
1941 Rapid Wien 1977 Wacker Innsbruck 2013 Austria Vienna
1942 Erste Viennere 1978 Austria Vienna 2014 Red Bull Salzburg
1943 Erste Viennere 1979 Austria Vienna 2015 Red Bull Salzburg
1944 Erste Viennere 1980 Austria Vienna 2016 Red Bull Salzburg
1945 Rapid Wien 1981 Austria Vienna 2017 Red Bull Salzburg
1946 Rapid Wien 1982 Rapid Wien 2018 Red Bull Salzburg
1947 Vaker Viennere 1983 Rapid Wien 2019 Red Bull Salzburg

Rusiya Premyer Liqasıİngiltərə Premyer liqasıPortuqaliya milli futbol komandası

Fikirlərinizi bildirin.