Almanya Bundesliqa § (Fußball-Bundesliga) – Alman futbol klublarının peşəkar futbol liqasıdır. Almaniyada futbol liqada ən yüksək bölümüdür. Bu 18 klub var. Çempionatda hər bir komanda 34 oyun keçirir. Futbol həvəskar səviyyədə idisə, 1963-cü ildən peşəkar olaraq keçirlir. Dünyanın ən güclü futbol liqalarından biridir (Futbol-Canlı hesablar).

Almanya

Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Bayern Munich 8 6 1 1 28 12 +16 19
2 Borussia Dortmund 8 6 0 2 20 7 +13 18
3 Bayer 04 Leverkusen 8 5 3 0 16 9 +7 18
4 RB Leipzig 8 5 2 1 16 5 +11 17
5 Wolfsburg 9 4 5 0 14 8 +6 17
6 Union Berlin 8 4 3 1 18 8 +10 15
7 Borussia Mönchengladbach 8 3 3 2 13 13 +0 12
8 Stuttgart 8 2 5 1 16 12 +4 11
9 Augsburg 1907 8 3 2 3 10 11 -1 11
10 Werder Bremen 9 2 5 2 13 15 -2 11
11 Eintracht Frankfurt 8 2 5 1 11 13 -2 11
12 TSG 1899 Hoffenheim 8 2 2 4 14 15 -1 8
13 Hertha BSC 8 2 1 5 15 18 -3 7
14 SC Freiburg 8 1 3 4 9 19 -10 6
15 1. FSV Mainz 05 8 1 1 6 10 21 -11 4
16 Arminia Bielefeld 8 1 1 6 5 17 -12 4
17 1. FC Köln 8 0 3 5 8 14 -6 3
18 Schalke 04 8 0 3 5 5 24 -19 3
Gözlənilən oyunlar/
28/11/2020
Borussia Dortmund 18:30 1. FC Köln
RB Leipzig 18:30 Arminia Bielefeld
Union Berlin 18:30 Eintracht Frankfurt
Augsburg 1907 18:30 SC Freiburg
Stuttgart 18:30 Bayern Munich
Borussia Mönchengladbach 21:30 Schalke 04
29/11/2020
Bayer 04 Leverkusen 18:30 Hertha BSC
1. FSV Mainz 05 21:00 TSG 1899 Hoffenheim
04/12/2020
Hertha BSC 23:30 Union Berlin
05/12/2020
SC Freiburg 18:30 Borussia Mönchengladbach
Eintracht Frankfurt 18:30 Borussia Dortmund
1. FC Köln 18:30 Wolfsburg
Arminia Bielefeld 18:30 1. FSV Mainz 05
Bayern Munich 21:30 RB Leipzig
06/12/2020
Werder Bremen 18:30 Stuttgart
Schalke 04 21:00 Bayer 04 Leverkusen
07/12/2020
TSG 1899 Hoffenheim 23:30 Augsburg 1907
11/12/2020
Wolfsburg 23:30 Eintracht Frankfurt
Başa çatmış oyunlar
27/11/2020
Wolfsburg 5 - 3 Werder Bremen
22/11/2020
1. FC Köln 1 - 2 Union Berlin
SC Freiburg 1 - 3 1. FSV Mainz 05
21/11/2020
Hertha BSC 2 - 5 Borussia Dortmund
Eintracht Frankfurt 1 - 1 RB Leipzig
Arminia Bielefeld 1 - 2 Bayer 04 Leverkusen
Schalke 04 0 - 2 Wolfsburg
TSG 1899 Hoffenheim 3 - 3 Stuttgart
Borussia Mönchengladbach 1 - 1 Augsburg 1907
Bayern Munich 1 - 1 Werder Bremen
08/11/2020
Bayer 04 Leverkusen 4 - 3 Borussia Mönchengladbach
Wolfsburg 2 - 1 TSG 1899 Hoffenheim
07/11/2020
Borussia Dortmund 2 - 3 Bayern Munich
1. FSV Mainz 05 2 - 2 Schalke 04
Union Berlin 5 - 0 Arminia Bielefeld
RB Leipzig 3 - 0 SC Freiburg
Augsburg 1907 0 - 3 Hertha BSC
Stuttgart 2 - 2 Eintracht Frankfurt
06/11/2020
Werder Bremen 1 - 1 1. FC Köln
02/11/2020
TSG 1899 Hoffenheim 1 - 3 Union Berlin
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Hamburger SV 8 5 2 1 17 11 +6 17
2 VFL Osnabrück 9 4 4 1 13 11 +2 16
3 Greuther Fürth 8 4 3 1 16 8 +8 15
4 Paderborn 8 4 2 2 14 7 +7 14
5 VFL Bochum 8 4 2 2 12 9 +3 14
6 Holstein Kiel 8 3 4 1 10 8 +2 13
7 Erzgebirge Aue 8 3 3 2 10 8 +2 12
8 Darmstadt 98 9 3 3 3 16 18 -2 12
9 Fortuna Dusseldorf 8 3 2 3 8 10 -2 11
10 Karlsruher SC 8 3 1 4 13 10 +3 10
11 Nürnberg 8 2 4 2 14 12 +2 10
12 Hannover 96 8 3 1 4 12 10 +2 10
13 Heidenheim 8 2 3 3 12 11 +1 9
14 Jahn Regensburg 8 2 3 3 11 13 -2 9
15 Sandhausen 8 2 2 4 8 12 -4 8
16 Eintracht Braunschweig 9 2 2 5 9 21 -12 8
17 FC St. Pauli 9 1 4 4 12 17 -5 7
18 Würzburger Kickers 8 1 1 6 8 19 -11 4
Gözlənilən oyunlar/
28/11/2020
Sandhausen 16:00 Erzgebirge Aue
Jahn Regensburg 16:00 Würzburger Kickers
Karlsruher SC 16:00 Paderborn
29/11/2020
Heidenheim 16:30 Hamburger SV
Hannover 96 16:30 Holstein Kiel
Nürnberg 16:30 Greuther Fürth
30/11/2020
VFL Bochum 23:30 Fortuna Dusseldorf
04/12/2020
Fortuna Dusseldorf 21:30 Darmstadt 98
Holstein Kiel 21:30 VFL Bochum
05/12/2020
Hamburger SV 16:00 Hannover 96
Greuther Fürth 16:00 Heidenheim
VFL Osnabrück 16:00 Karlsruher SC
Eintracht Braunschweig 16:00 FC St. Pauli
06/12/2020
Würzburger Kickers 16:30 Sandhausen
Erzgebirge Aue 16:30 Jahn Regensburg
Paderborn 16:30 Nürnberg
11/12/2020
VFL Bochum 21:30 Paderborn
Sandhausen 21:30 Greuther Fürth
Başa çatmış oyunlar
27/11/2020
FC St. Pauli 0 - 1 VFL Osnabrück
Darmstadt 98 4 - 0 Eintracht Braunschweig
23/11/2020
VFL Osnabrück 1 - 4 Nürnberg
22/11/2020
Würzburger Kickers 2 - 1 Hannover 96
Greuther Fürth 3 - 1 Jahn Regensburg
Erzgebirge Aue 3 - 0 Darmstadt 98
Hamburger SV 1 - 3 VFL Bochum
21/11/2020
Eintracht Braunschweig 1 - 3 Karlsruher SC
Holstein Kiel 2 - 2 Heidenheim
Paderborn 2 - 0 FC St. Pauli
Fortuna Dusseldorf 1 - 0 Sandhausen
09/11/2020
Holstein Kiel 1 - 1 Hamburger SV
08/11/2020
FC St. Pauli 0 - 3 Karlsruher SC
Jahn Regensburg 2 - 4 VFL Osnabrück
Darmstadt 98 0 - 4 Paderborn
07/11/2020
VFL Bochum 0 - 2 Greuther Fürth
Hannover 96 0 - 0 Erzgebirge Aue
Nürnberg 1 - 1 Fortuna Dusseldorf
06/11/2020
Sandhausen 2 - 2 Eintracht Braunschweig
Heidenheim 4 - 1 Würzburger Kickers
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Saarbrücken 12 7 3 2 23 13 +10 24
2 Ingolstadt 04 12 7 2 3 18 13 +5 23
3 Dynamo Dresden 12 7 1 4 16 11 +5 22
4 Verl 11 6 2 3 21 12 +9 20
5 1860 München 12 5 4 3 22 13 +9 19
6 Wehen Wiesbaden 12 5 4 3 20 16 +4 19
7 Viktoria Köln 12 5 3 4 17 19 -2 18
8 Türkgücü München 10 4 5 1 18 14 +4 17
9 Hansa Rostock 11 4 5 2 17 13 +4 17
10 Waldhof Mannheim 11 3 6 2 21 17 +4 15
11 Uerdingen 13 4 3 6 11 15 -4 15
12 Hallescher FC 11 4 3 4 13 19 -6 15
13 VfB Lübeck 12 4 2 6 16 17 -1 14
14 FC Kaiserslautern 12 2 7 3 11 14 -3 13
15 Zwickau 11 3 3 5 12 14 -2 12
16 Bayern München II 11 3 3 5 16 19 -3 12
17 Unterhaching 10 3 1 6 9 15 -6 10
18 MSV Duisburg 12 2 4 6 12 21 -9 10
19 Magdeburg 12 2 3 7 11 20 -9 9
20 SV Meppen 9 2 0 7 9 18 -9 6
Gözlənilən oyunlar/
21/11/2020
SV Meppen 17:00 Türkgücü München
28/11/2020
Hansa Rostock 17:00 Bayern München II
Hallescher FC 17:00 Viktoria Köln
Zwickau 17:00 Magdeburg
VfB Lübeck 17:00 Waldhof Mannheim
Unterhaching 17:00 Wehen Wiesbaden
1860 München 17:00 Türkgücü München
29/11/2020
MSV Duisburg 16:00 Dynamo Dresden
Saarbrücken 17:00 FC Kaiserslautern
30/11/2020
SV Meppen 22:00 Ingolstadt 04
01/12/2020
Verl 22:00 Zwickau
02/12/2020
Hallescher FC 22:00 Unterhaching
Hansa Rostock 22:00 Türkgücü München
04/12/2020
Magdeburg 22:00 SV Meppen
05/12/2020
Türkgücü München 17:00 Unterhaching
FC Kaiserslautern 17:00 MSV Duisburg
Waldhof Mannheim 17:00 Saarbrücken
Viktoria Köln 17:00 1860 München
Dynamo Dresden 17:00 Uerdingen
Ingolstadt 04 17:00 VfB Lübeck
Başa çatmış oyunlar
27/11/2020
Uerdingen 1 - 2 Verl
25/11/2020
Magdeburg 1 - 1 Hansa Rostock
Viktoria Köln 1 - 1 Zwickau
Dynamo Dresden 2 - 0 Unterhaching
FC Kaiserslautern 1 - 0 VfB Lübeck
Bayern München II 1 - 3 Ingolstadt 04
24/11/2020
Verl 1 - 1 1860 München
Wehen Wiesbaden 1 - 0 SV Meppen
Türkgücü München 1 - 1 Saarbrücken
Waldhof Mannheim 2 - 2 MSV Duisburg
Uerdingen 0 - 1 Hallescher FC
22/11/2020
Ingolstadt 04 1 - 0 Magdeburg
Unterhaching 2 - 2 Viktoria Köln
VfB Lübeck 3 - 0 Bayern München II
21/11/2020
Zwickau 0 - 0 Waldhof Mannheim
Hansa Rostock 1 - 3 Dynamo Dresden
Saarbrücken 3 - 3 Wehen Wiesbaden
Hallescher FC 1 - 1 FC Kaiserslautern
1860 München 0 - 0 Uerdingen
20/11/2020
MSV Duisburg 0 - 4 Verl
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Viktoria Berlin 11 11 0 0 26 9 +17 33
2 Altglienicke 11 8 1 2 29 14 +15 25
3 Chemie Leipzig 13 7 3 3 25 12 +13 24
4 Carl Zeiss Jena 12 6 3 3 24 16 +8 21
5 BAK '07 12 6 2 4 25 21 +4 20
6 Lokomotive Leipzig 12 5 4 3 20 17 +3 19
7 BFC Dynamo 11 5 3 3 26 17 +9 18
8 Energie Cottbus 13 5 3 5 18 19 -1 18
9 Chemnitzer FC 13 5 2 6 20 17 +3 17
10 Babelsberg 13 4 5 4 18 20 -2 17
11 Union Fürstenwalde 11 5 1 5 22 20 +2 16
12 Lichtenberg 13 4 4 5 15 20 -5 16
13 Luckenwalde 13 4 3 6 14 22 -8 15
14 Hertha BSC II 11 3 5 3 12 15 -3 14
15 Germania Halbe… 13 2 5 6 12 18 -6 11
16 Auerbach 12 3 2 7 18 26 -8 11
17 ZFC Meuselwitz 13 2 5 6 14 22 -8 11
18 Optik Rathenow 13 2 5 6 15 25 -10 11
19 Tennis Borussia 10 2 3 5 15 20 -5 9
20 Bischofswerdaer FV 12 2 1 9 12 30 -18 7
Gözlənilən oyunlar/
17/10/2020
Atlas Delmenhorst 17:00 VfB Oldenburg
23/10/2020
Altglienicke 20:00 Hertha BSC II
Tennis Borussia 20:00 BFC Dynamo
Jeddeloh 20:30 Atlas Delmenhorst
28/10/2020
Union Fürstenwalde 17:00 Viktoria Berlin
Hertha BSC II 22:00 Tennis Borussia
31/10/2020
Auerbach 16:30 Union Fürstenwalde
Viktoria Berlin 16:30 Lokomotive Leipzig
Werder Bremen II 17:00 Hannover 96 II
Atlas Delmenhorst 17:00 Wolfsburg II
Schwarz-Weiß R… 17:00 Jeddeloh
01/11/2020
Tennis Borussia 16:30 BAK '07
Borussia Hilde… 17:00 VfB Oldenburg
LSK Hansa 17:00 Phönix Lübeck
Altona 93 17:00 Drochtersen / …
Eintracht Nord… 17:00 Heider SV
Freiburg II 17:00 Bayern Alzenau
Başa çatmış oyunlar
25/11/2020
Rot-Weiss Essen 6 - 1 Wuppertaler SV
Wiedenbrück 0 - 0 Homberg
Bonner SC 0 - 1 Straelen
Rot Weiss Ahlen 1 - 1 Schalke 04 II
Wegberg-Beeck 0 - 4 Köln II
Sportfreunde Lotte 1 - 0 Alemannia Aachen
Lippstadt 08 1 - 1 Rot-Weiß Oberh…
Fortuna Köln 2 - 0 Preußen Münster
Borussia Dortm… 1 - 2 Rödinghausen
Fortuna Düssel… 2 - 1 Borussia Mönchengladbach
21/11/2020
Borussia Mönchengladbach 0 - 0 Lippstadt 08
Rot-Weiß Oberh… 1 - 1 Rot Weiss Ahlen
Bergisch Gladbach 2 - 0 Bonner SC
Straelen 0 - 4 Wiedenbrück
Homberg 0 - 4 Rot-Weiss Essen
Wuppertaler SV 2 - 0 Sportfreunde Lotte
Alemannia Aachen 0 - 0 Köln II
Fortuna Köln 2 - 2 Wegberg-Beeck
Preußen Münster 2 - 1 Fortuna Düssel…
Schalke 04 II 1 - 5 Borussia Dortm…
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Eilenburg 9 6 2 1 22 9 +13 20
2 VfL Halle 9 6 2 1 21 10 +11 20
3 Rot-Weiß Erfurt 10 6 2 2 17 7 +10 20
4 Oberlausitz Ne… 10 6 2 2 16 10 +6 20
5 Union Sandersdorf 10 6 0 4 16 18 -2 18
6 FC Grimma 9 5 2 2 19 10 +9 17
7 Krieschow 8 5 1 2 21 12 +9 16
8 Plauen 10 5 1 4 18 16 +2 16
9 Einheit Rudolstadt 9 4 2 3 16 11 +5 14
10 An der Fahner Höhe 10 4 1 5 8 17 -9 13
11 International … 10 3 1 6 13 15 -2 10
12 1. FC Merseburg 9 3 1 5 9 16 -7 10
13 Blau-Weiß Zorbau 11 3 1 7 12 22 -10 10
14 Ludwigsfelde 8 2 2 4 14 16 -2 8
15 Martinroda 9 2 2 5 13 20 -7 8
16 Carl Zeiss Jena II 11 0 4 7 6 20 -14 4
17 Wacker Nordhausen 8 0 2 6 6 18 -12 2
Gözlənilən oyunlar/
27/09/2020
Stern 15:00 Neustrelitz
01/10/2020
Schermbeck 20:00 Kaan-Marienborn
11/10/2020
Vatan Sport 16:00 OSC Bremerhaven
14/10/2020
Strausberg 20:30 Torgelower SV …
15/10/2020
Holzwickeder SC 20:30 Schermbeck
18/10/2020
Schwachhausen 14:00 Vatan Sport
Ennepetal 16:00 Erndtebrück
Preußen Reinfeld 16:00 Eichede
Komet Arsten 16:00 Union Bremen
Westfalia Rhynern 16:00 Victoria Clarholz
Westfalia Herne 16:15 Holzwickeder SC
Düsseldorf West 16:30 SF Niederwenigern
21/10/2020
Schermbeck 20:30 Sprockhövel
22/10/2020
FSV Duisburg 21:00 Düsseldorf West
23/10/2020
Meinerzhagen 20:45 Ennepetal
Başa çatmış oyunlar
01/11/2020
Rot-Weiß Erfurt 2 - 1 VfL Halle
SVG Göttingen 0 - 2 Gifhorn
Lupo-Martini 5 - 0 Eintracht Northeim
FT Braunschweig 1 - 3 BW Schwalbe Tü…
BSC Süd 05 1 - 4 CFC Hertha
Stern 4 - 2 Lok Stendal
1. FC Merseburg 1 - 0 Martinroda
31/10/2020
Rostocker FC 3 - 2 Neustrelitz
Staaken 2 - 0 Strausberg
Ramlingen / Eh… 2 - 2 Wolfenbüttel
International … 1 - 2 Plauen
Blau-Weiß Zorbau 2 - 2 Oberlausitz Ne…
Union Sandersdorf 3 - 1 An der Fahner Höhe
Carl Zeiss Jena II 0 - 0 Eilenburg
TB Uphusen 0 - 0 BW Lohne
Blau-Weiß 90 B… 3 - 0 Hansa Rostock II
30/10/2020
Victoria Seelow 1 - 1 Torgelower SV …
Turnir cədvəli
# Team MP W D L F A G P
1 Stuttgart U19 4 3 1 0 11 4 +7 10
2 Mainz 05 U19 3 3 0 0 11 2 +9 9
3 Ingolstadt U19 4 2 2 0 7 4 +3 8
4 Bayern München U19 4 2 1 1 11 6 +5 7
5 Hoffenheim U19 4 2 1 1 10 6 +4 7
6 Darmstadt 98 U19 4 2 1 1 5 4 +1 7
7 Heidenheim U19 4 2 1 1 7 7 +0 7
8 Greuther Fürth U19 4 2 0 2 11 12 -1 6
9 Kickers Offenb… 4 2 0 2 8 9 -1 6
10 Karlsruher SC U19 4 2 0 2 8 10 -2 6
11 Nürnberg U19 4 1 2 1 8 6 +2 5
12 Freiburg U19 4 1 2 1 6 5 +1 5
13 Eintracht Frankfurt 4 1 0 3 6 7 -1 3
14 Augsburg U19 4 1 0 3 8 10 -2 3
15 Saarbrücken U19 3 1 0 2 4 6 -2 3
16 Kaiserslautern U19 4 0 3 1 5 9 -4 3
17 Astoria Walldo… 4 1 0 3 3 9 -6 3
18 Ulm U19 4 0 0 4 3 16 -13 0
Gözlənilən oyunlar/
25/10/2020
Paderborn U19 18:00 Alemannia Aach…
30/10/2020
Hannover 96 U19 21:00 Magdeburg U19
31/10/2020
Freiburg U19 13:30 Ulm U19
Schalke 04 U19 14:00 Paderborn U19
Hallescher FC U19 14:00 Chemnitzer FC U19
Wolfsburg U19 14:00 Energie Cottbu…
Ingolstadt U19 14:00 Eintracht Frankfurt
Bochum U19 14:00 Preußen Münste…
MSV Duisburg U19 14:00 Borussia Dortm…
Rot-Weiss Esse… 14:00 Fortuna Düssel…
Viktoria Köln U19 14:00 RW Oberhausen U19
Holstein Kiel U19 15:00 Hamburger SV U19
Borussia M'bac… 15:30 Arminia Bielef…
Hoffenheim U19 16:00 Saarbrücken U19
RB Leipzig U19 16:00 Union Berlin U19
Stuttgart U19 17:00 Kickers Offenb…
Kaiserslautern U19 18:00 Darmstadt 98 U19
Augsburg U19 18:00 Heidenheim U19
Bayer Leverkus… 20:00 Wuppertaler SV U19
Başa çatmış oyunlar
25/10/2020
Fortuna Köln U19 0 - 3 Preußen Münste…
Eimsbütteler T… 1 - 1 Hallescher FC U19
Union Berlin U19 1 - 1 Osnabrück U19

2. Bundesliqa – (alm. 2. Fußball-Bundesliga‎) – Almaniyanın əhəmiyyətinə görə ikinci futbol liqası. II Bundesliqa olaraq adlandırılan çempionatda ilk iki yeri tutan komandalar Bundesliqaya vəsiqə qazanırlar. Çempionat 1974-cü ildən etibarən keçirlməkdədir və son sezoda 18 klub çıxış edib. 2. Bundesliqanın son çempionu FK İnqolştadt 04 komandası olub.

Futbol-Canlı hesablarAzərbaycan Premyer LiqasıPremier LigaLa LiqaItalian Serie AUEFA Çempionlar liqasıTürkiyə futbol ligasıUEFA Avro liqaFutbol haqqında maraqlı faktlarFlorentin futbolu – hər kişinin işi deyil“ Kələkbaz ““Bani” ləqəbli Anatoliyİmicini məhv etmiş 7 idmançıİdman haqqında maraqlı faktlarMərc oyunları haqda 10 maraqlı fakt“Unudulmaz Final” dan 20 il keçirTOP 5 idman rekordlarıBoulinq haqqında maraqlı faktlarMixael Şumaxer-TOP 10 fakt,

Fikirlərinizi bildirin.